Po zamachu w Orlando – Pride Toronto pod specjalnym nadzorem policji

Lokalnie Top News czer 13, 2016 at 6:00 am

lgbt

W związku z atakiem terrorysty na gejowski bar w Orlando na Florydzie, torontońska policja zamierza zwiększyć swoją obecność na imprezach Pride Month.

Szef miejskiej policji, Mark Saunders zapowiedział, że jego funkcjonariusze dokonają „ponownej oceny” planów ochrony imprez realizowanych w ramach tegorocznych obchodów święta środowisk LGBT w Toronto. Zapowiedział, że policja będzie podejmowała odpowiednie kroki w porozumieniu z organizatorami festiwalu. W tym celu organizatorzy spotkają się z policjantami w poniedziałek, by przestudiować plany ochrony festiwalu.

W wyniku zamachu w Orlando zginęło 50 gości znanego gejowskiego baru.

W wyniku zamachu w Orlando zginęło 50 gości znanego gejowskiego baru.

- Mamy nadzieję, że w miejscach, gdzie będą się odbywały imprezy obecna będzie większa ilość funkcjonariuszy – powiedział dyrektor Pride Toronto, Mathieu Chantelois. Podkreślił, że powodem zamachu na Florydzie była nienawiść i, że to wydarzenie gwałtownie zmieniło charakter festiwalu.

Jak podały media w wyniku zamachu w Orlando zginęło 50 osób, a drugie tyle zostało rannych. W większości były to osoby o orientacji homoseksualnej. W wyniku akcji amerykańskiej policji uwolnieni zostali zakładnicy, ktorych przetrzymywał zamachowiec, a on sam został zabity.

- Wszystkie marsze, wszystkie spotkania na temat praw człowieka, wszystkie wydarzenia podczas trwania festiwalu będą miały swoje odniesienie do tego, co się wydarzyło w Orlando – stwierdził Chantelois – A 3 lipca, kiedy w milionowym pochodzie wyjdziemy na ulice, będziemy pamiętać o tej strasznej tragedii.