Uciekinierka z ZOO w High Parku została schwytana

Lokalnie Top News czer 13, 2016 at 9:45 am
Zwierzę zostało przetransportowane do ZOO vanem.

Zwierzę zostało przetransportowane do ZOO vanem.

Para dużych gryzoni kapibara uciekła z ZOO w torontońskim High Parku. Jeden z nich już został już schwytany.

kapibaraKapibara, to pochodzące z Ameryki Południowej największe gryzonie na świecie. Mają wielkość dużych psów i wagę około 50 kilogramów. Kapibary są zwierzętami wodno-lądowymi i wiodą życie na otwartej przestrzeni. Poranek to czas wypoczynku w wodzie, najchętniej w zacienionym miejscu. W najgorętszych częściach dnia kapibary lubią się tarzać w błocie lub na płyciźnie. Aktywność i żerowanie zaczyna się późnym popołudniem i trwa do nocy.

W mediach szybko ochrzczono zbiegłe zwierzęta „Bonnie and Clyde” – od pary legendarnych, uciekających przed policją kochanków-gangsterów sportretowanych w klasycznym już filmie Arthura Penna z 1967 roku z Warrenem Beatty i Faye Dunaway w rolach głównych.

Ku uciesze publiczności przebywały w małym ogrodzie zoologicznym w High Parku. Gdy dwoje z nich uciekło, na pomoc zostali wezwani pracownicy Toronto Wildlife Centre. To oni schwytali jedno ze zwierząt w niedzielę wieczorem, w pobliżu stawu, w południowo-zachodniowej części 160 hektarowego parku.

Pracownicy Toronto Wildlife Centre, którzy schwytali jedenego z gryzoni.

Pracownicy Toronto Wildlife Centre, którzy schwytali jedenego z gryzoni.

- Zespół ustawił pułapkę, w której znajdowało się trochę kukurydzy – opowiada Emma Renda, która była świadkiem wydarzenia – Słyszeliśmy, jak zwierzak nadchodzi, w pewnym momencie rozległ się trzask zapadającej bramki w pułapce. Wszyscy sobie zdali sprawę, że jeden uciekinier został schwytany. To było naprawdę ekscytujące.

Po krótkich oględzinach stwierdzono, że złapany osobnik, to samica „Bonnie”, która już powróciła do swojej siedziby w ZOO.

Clyde wciąż pozostaje na wolności.