Air Canada Rouge rozpoczyna rejsy na trasie Toronto – Warszawa

Kanada Series Top News czer 15, 2016 at 11:05 am

zz rouge3Kanadyjski przewoźnik Air Canada Rouge poszerzył zakres obsługiwanych połączeń w Europie Środkowej, a jego oferta obejmuje również rejsy do Warszawy. Pierwszy samolot (lot AC1926) wylądował dzisiaj na Lotnisku Chopina w Warszawie. Loty będą odbywały się przez cały rok, cztery razy w tygodniu, co sprawi, że Air Canada stanie się jedynymi kanadyjskimi liniami lotniczymi oferującymi całoroczne przeloty na trasie Kanada – Polska. I zarazem najpoważniejszym konkurentem LOT-u.

 - Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy dodać Warszawę, stolicę Polski, a zarazem europejskie centrum kultury do rosnącego grona obsługiwanych przez nas połączeń międzynarodowych. Oferowana przez nas usługa stanowi jedyne połączenie na trasie Kanada – Polska obsługiwane przez kanadyjskiego przewoźnika, będąc zarazem trzecim nowym połączeniem, które zaproponowaliśmy tego lata w Europie Środkowej po Pradze i Budapeszcie. Warszawa stanowi atrakcyjny rynek turystyczny dla mieszkańców Ameryki Północnej, także dlatego, iż wielu jej mieszkańców ma polskie korzenie, a dzięki naszej nowej usłudze obsługiwanej przez Międzynarodowy Port Lotniczy Pearson w Toronto, będący jednym z wielu lotnisk naszej linii, odwiedzenie krewnych czy przyjaciół stanie się o wiele prostsze – powiedział Benjamin Smith, prezes działu pasażerskich linii lotniczych Air Canada.

Co ciekawe, mimo że Air Canada Rouge jest linią niskokosztową, różnica w cenach biletów oferowanych przez polskiego i kanadyjskiego przewoźnika jest bardzo niewielka.

zz rouge4Loty będzie obsługiwać samolot Boeing 767-300ER linii Air Canada Rouge, który zabiera na pokład 264-280 pasażerów (w zależności od konfiguracji pokładu). Bilety będą dostępne w dwóch klasach Premium Rouge oraz ekonomicznej.

Samolot odlatuje z Toronto o 17:10 we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele,i ląduje w Warszawie o 8:10 dnia następnego.

A powraca z Warszawy w poniedziałki, środy, piątki i niedziele o godzinie 10:05 (czasu (polskiego) i ląduje w Toronto o 13:55 (czasu ontaryjskiego).

Loty będą odbywać się według tego schematu do 30 września 2016 r. Przeloty zostały zaplanowane w taki sposób, aby przyloty i odloty z lotniska Pearsona w Toronto były zoptymalizowane.

W ofercie wszystkich lotów znajduje się możliwość zbierania i wykorzystania przelecianych mil, a dla uprawnionych klientów priorytetowe odprawy, wejście do hali odlotów/przylotów Maple Leaf Lounge oraz priorytetowe wejście na pokład i inne dodatkowego usługi.

Władze lotniska Chopina w Warszawie oczywiście cieszą się z nowego przewoźnika, choć nie jest tajemnicą, że mocno nakłaniały linię, by uruchomiła rejsy do innego kanadyjskiego miasta, najlepiej Montrealu. A wszystko dlatego, że do Toronto latają już Dreamlinery LOT, co w sposób oczywisty tworzy konkurencję dla tego przewoźnika, a lotnisko ochoczo go broni. Kanadyjczycy postawili jednak na swoim.

zz rouge– LOT jest naszym partnerem i nie sądzę, żebyśmy podbierali sobie pasażerów. Wierzymy w polski rynek i duże zapotrzebowanie na loty do naszego hubu w Toronto – powiedział w rozmowie z Fly4Free.pl Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych Air Canada Rouge.

Nowe połączenie na linii Toronto-Warszawa stanowi część trwającej ekspansji Air Canada na rynki międzynarodowe. Tego lata Air Canada otwiera także nowe połączenia międzynarodowe Toronto-Glasgow, Toronto-Budapeszt, Toronto-Londyn-Gatwick, Toronto-Praga, Montreal-Casablanca, Vancouver-Brisbane i Vancouver-Dublin, a wkrótce również uruchomi loty na trasie Toronto-Seul i Montreal-Lyon.

W zeszłym roku w ramach Air Canada otworzono nowe międzynarodowe loty pomiędzy Toronto a Delhi, Toronto a Amsterdamem, Toronto a Dubajem, Montrealem a Wenecją, Montrealem a Meksykiem oraz między Vancouver a Osaką.

 Air Canada to największe kanadyjskie krajowe i międzynarodowe linie lotnicze obsługujące ponad 200 portów lotniczych na sześciu kontynentach. Flagowe linie Kanady znajdują się w pierwszej dwudziestce największych linii lotniczych na świecie. Tylko w 2015 roku obsłużyły ponad 41 milionów klientów. Air Canada oferuje regularne połączenia pasażerskie bezpośrednio do 64 portów lotniczych w Kanadzie, 55 portów w USA oraz 87 w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji Australii, na Karaibach, w Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej.

zz rouge2Air Canada jest członkiem-założycielem Star Alliance, najbardziej wszechstronnej sieci połączeń lotniczych na świecie obsługującej 1321 lotnisk w 193 państwach. Jednocześnie jest jedynym międzynarodowym przewoźnikiem w Ameryce Północnej posiadającym 4 gwiazdki w rankingu prowadzonym przez niezależną brytyjską firmę konsultingową Skytrax.

Air Canada Rouge jest linią lotniczą należącą do Air Canada obejmującą loty wakacyjne i oferującą konkurencyjne ceny podróży do 70 ekscytujących lokalizacji turystycznych w ramach 99 połączeń lotniczych do Europy, Meksyku, USA, na Karaiby, do Azji, Ameryki Południowej, Afryki i Kanady.

Air Canada Rouge  jako spółka zależna posiada gwarancję Air Canada w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę TUTAJ. W celu rezerwacji lotu wejdź TUTAJ.

Air Canada Rouge można odnaleźć również w serwisie Facebook.