Samochód wtargnął na chodnik. Jedna osoba nie żyje.

Lokalnie Top News czer 15, 2016 at 6:00 am

wypadek

38-letnia kobieta nie żyje, a inna jest ranna, kierowca samochodu w szoku psychicznym. Nikt nie wie jak to się mogło stać.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek po południu w okolicach Spadina Avenue i Bremner Boulevard w Entertainment District w Toronto. Pojazd jechal po Bremner, gdy nagle wjechał na chodnik i uderzył w stojący na nim namiot, w którym sprzedawana była żywność.

wypadek2Przybyli na miejsce sanitariusze pogotowia ratunkowego stwierdzili zgon jednej kobiety na miejscu, druga zaś, prawdopodobnie jej młodsza siostra, została odwieziona do szpitala z niewielkimi obrażeniami. Kierowcą pojazdu była 48-letnia kobieta, którą też trzeba było odwieźć do szpitala ze względu na psychiczny szok, w jakim się znalazła.

Świadek, który widział wypadek mówi, że niewiele pamięta, że widział „tylko krew” i „jedną pani, która była w powietrzu przez trzy sekundy”.

Okoliczności zdarzenia nie są jasne. Policja twierdzi, że prowadząca samochód kobieta zmieniała pas ruchu. Co się stało, że nagle wjechała na chodnik jeszcze nie wiadomo. Policja nie wyklucza uszkodzenia mechanicznego pojazdu.

Tuż po szóstej wieczorem, burmistrz Toronto John Tory wydał oświadczenie, w którym wyraził głęboki smutek z powodu śmierci kobiety.