Skorpion w sypialni, wąż w łóżku

Lokalnie Top News czer 17, 2016 at 10:00 am

skorpion3

Mieszkanaka Oven Sound znalazła w swojej sypialni niespodziewanego i bardzo niebezpiecznego intruza.

Kiedy kobieta wraz ze swoim mężem szykowali się do snu, będąc już w łóżku, zauważyli na podłodze – jak to na początku sądzili – sporych rozmiarów insekta. Gdy się bliżej mu przyjrzeli okazało się, że jest to 20 centymetrowej wielkości jadowity skorpion. Natychmiast, na tyle, na ile potrafili odgrodzili go od siebie i zadzwonili na policję.

Jak się okazało jadowite zwierzę należało do „kolekcjonera” mieszkającego nieopodal, któremu uciekło z jego terrarium poprzedniego dnia.

skorpionPrzybyli na miejsce funkcjonariusze za pomocą łoaty umieścili skorpiona w plastikowym pojemniku. Ponieważ lokalne przepisy zabraniaja trzymania skorpionów jako zwierzęta domowe, złapany okaz będzie musiał znaleźć schronienie w ogrodzie zoologicznym lub w innym tego typu obiekcie.

- Właściciele domu byli mocno zaskoczeni i przestraszeni – opowiada sgt. Mike Daze z posterunku policji w Oven Sound – Ale pokazali opanowanie i zrobili to, co trzeba.

Na pytanie, czy skorpion stwarzał duże niebezpieczeństwo sierżant Daze odpowiedział, że nie wie, ale wszystkie tego typu egzotyczne i jadowite zwierzęta pozostawione bez nadzoru stwarzają pewne niebezpieczeństwo dla życia.

wazW ubiegłym tygodniu kobieta z Brockville w Ontario wezwała policję, po tym, jak znalazła na swoim łóżku w sypialni dużego węża. Choć wąż wyśliznął się z jej domu, nim na miejsce przybyli funkcjonariusze, to został odnaleziony następnego dnia. Okazało się, że należał do kolekcjonera mieszkającego w tym samym budynku apartamentowym.

Wąż, skorpion, krokodyl – różne są obiekty zainteresowania miłośników zwierząt. Może te bardziej egzotyczne lepiej oglądać jednak w naturze lub w ogrodzie zoologicznym niż trzymać w domu? Uniknie się wtedy kłopotów, gdy te zwierzęta ich miłośnikom pouciekają.