Bardzo nietypowa para pracowników

Kanada Top News czer 19, 2016 at 4:00 pm

zz lowe1Czterdzieści lat temu Owen Lima z Regina w prowincji Saskatchewan doznał urazu mózgu. Mężczyzna miał przez to olbrzymie problemy ze znalezieniem pracy. Z poprzedniej został wyrzucony po tym, jak… przyznano mu psa asystującego. 

Owen nie wyobraża sobie życia bez Blue. Psiak ułatwia mu kontakty z ludźmi, uspokaja, gdy zbliża się atak paniki, pomaga we wszystkim i, co najważniejsze, jest jego wiernym przyjacielem.

Na całe szczęście znalazł się pracodawca, który to zrozumiał – sieć sklepów Lowe’s Canada postanowiła dać szansę nietypowej parze pracowników.

zz lowe2Na oficjalnej stronie sieci sklepów pojawiło się komunikat, w którym z radością poinformowano, że ich zespół powiększył się o Owena i ich pierwszego, psiego pomocnika.

Blue dostał nawet profesjonalny uniform.

Mieszkańcy miasta Regina zareagowali z radością na wiadomość o tym, że chory Owen dostał pracę. Swoje uznanie dla szefostwa sklepu wyrazili m.in. w komentarzach na Facebooku.

Przedstawiciel sklepu, Paolo Gallo, dodaje, że ich klienci cieszą się nie tylko z zatrudnienia niepełnosprawnego pracownika, ale i z obecności jego psa. Ludzi wykazujących empatię na szczęście nie brakuje.