Fenomenalny występ Krzysztofa Jotki na UFC

Polacy w Kanadzie Top News czer 19, 2016 at 12:55 pm

zz jotko2 Krzysztof Jotko pokonał Tamdana McCrory w pojedynku na gali UFC w Ottawie, nokautując go w niespełna minutę (58 sekund) od rozpoczęcia walki.

Polak tym zwycięstwem zagwarantował sobie awans w rankingach kategorii średniej i zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiego MMA.

Zwycięstwo z Tamdanem McCrorym było jego piątą wygraną w UFC i czwartą z rzędu. Tym samym najlepszy polski zawodnik kategorii średniej pobił rekord bijącego się obecnie w KSW Tomasza Drwala, który w największej organizacji MMA świata mógł się swego czasu pochwalić serią trzech kolejnych zwycięstw. Jest to najlepszy wynik w polskim MMA (w wydaniu męskim, bowiem nie należy zapominać o mistrzyni wagi słomkowej Joannie Jędrzejczyk).

- Udało się szybciej niż sam myślałem, czułem się świetnie i przepełniała mnie pewność siebie którą zdobyłem w American TopTeam. Jestem teraz innym zawodnikiem jeszcze bardziej doświadczonym i nareszcie uwierzyłem w swoje umiejętności.

zz jotko1Dziękuję za miłe słowa wsparcia przed walką jak i po walce daję mi to podwójną siłę - napisał Jotko na Facebooku. - A dla tych którzy mi źle życzą oszczędzę słów i nie powiem nic. Mam nadzieję że walka się podobała. I że co nie których rozczarowałem.

Jotko (MMA 18-1), oprócz znokautowanego McCrory’ego ma na koncie kolejne zwycięstwa z Torem Troengiem, Scottem Askhamem i Bradem Scottem. W debiucie w Ultimate Fighting Championship zwyciężył z Bruno Santosem, ale później przegrał przez poddanie w drugiej rundzie z Magnusem Cedenbladem.

Aktualnie w dywizji średniej UFC jest na drugim miejscu po Yoelu Romero, który ma w bilansie siedem kolejnych wygranych. Równo z Polakiem po cztery zwycięstwa mają Michael Bisping, Thiago Santos, Magnus Cedenblad, Derek Brunson i Robert Whittaker.