Pechowy samochód marki Lexus

Lokalnie Top News czer 19, 2016 at 10:00 am
suzan2

Samochód pani Suzanne Clapp znikał sprzed jej domu dwa razy.

Mieszkanka prestiżowej torontońskiej dzielnicy Rosedale może mówić o szczególnym pechu.

Choć pod niemalże każdym domem w jej okolicy stoi zaparkowany bardzo drogi samochód, to właśnie jej przytrafiły się dwie kradzieże pojazdu w przeciągu kilku miesięcy.

Pierwszy raz jej nowozakupiony Lexus GX 460 został skradziony w listopadzie ubiegłego roku. Suzanne Clapp nie wie jak to zrobili złodzieje. Luksusowy SUV, wart przeszło 60 tysięcy dolarów miał wszystkie możliwe zabezpieczenia przed kradzieżą, stał przed domem zamknięty. Zniknął bez najmniejszego śladu.

Samochód został odnaleziony gotowy do wysyłki za ocean w kontenerze podczas policyjnej akcji skierowanej przeciwko gangowi złodziei samochodów. Swojego Lexusa pani Clapp odzyskała tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Możemy się domyślać, jakie było jej zdziwienie, gdy po kilku miesiącach pewnego poranka obudził ją mąż mówiąc:

- Twój samochód zniknął ponownie.

Suzanne Clapp

Suzanne Clapp

- Nie wierzyliśmy własnym oczom – opowiada Clapp – Kradzieże się zdarzają, ale żeby w tak krótkim czasie taka rzecz dotknęła tego samego przedmiotu? Kiedy to się dzieje raz, to pomyślałam, że mam pecha, ale za drugim razem myślę, że coś jest nie tak z antykradzieżowymi systemami zamontowanymi w samochodzie, za które przecież słono zapłaciłam.

Clapp złożyła skargę w salonie samochodowym, gdzie zakupiła pojazd, ale została poinformowana, że Lexus Canada nie bierze odpowiedzialności za skradzione pojazdy.

Clapp nie ma samochodu, a po kradzieżach wartość jej pojazdu zdewaluowała się prawie o połowę. Nie dostanie więc satysfakcjonującej rekompensaty od kompanii ubezpieczeniowej.