Znaleziono ciało Polki z Kanady

Polacy w Kanadzie Top News czer 21, 2016 at 4:00 pm

zz AgnieszkaW maju br. Polka z Kanady, 39-letnia Agnieszka Szypulska, zaginęła bez śladu podczas urlopu w Północnej Irlandii. Teraz znaleziono jej ciało nieopodal rozlewisk Binevenagh Lake, popularnego wśród wędkarzy jeziora w hrabstwie Londonderry. Jezioro leży na bazaltowym płaskowyżu kilka mil  od kampingu i plaży. Znajdują się tu popularne trasy spacerowe nad klifami oraz miejsca widokowe.

Miejscowa policja stara się ustalić gdzie ostatnio przebywała turystka z Kanady i dlaczego doszło do jej śmierci. Oficjalnie poinformowano jedynie, że kobieta mająca kanadyjskie i polskie obywatelstwo, zmarła nagle.

Ale podano również, że 12 maja czyli w dniu zniknięcia Agnieszki, widziano w okolicy innego Polaka z Kanady, 39-letniego mężczyznę, którego personalia są znane. Po przedłużającej się nieobecności, zaginięcie Polki zostało zgłoszone irlandzkiej policji.

zz agnieszka3

Binevenagh Lake

Śledczy policyjni z Limavady starają się dotrzeć do każdego, kto widział Agnieszkę w ciągu kilku jej ostatnich dni życia.

Na obecnym etapie prowadzonych czynności brak jest informacji wskazujących na podejrzany charakter sprawy.

Podejrzewa się, że Agnieszka, mimo iż była wyposażona do górskiej marszruty, nieszczęśliwie spadła z klifu o wysokości około 400 stóp.