Kanadyjska Vice pojawi się w 50 krajach

Rynek Top News czer 27, 2016 at 4:00 pm

zz vice1Kanał telewizyjny Viceland w ciągu najbliższych 12 miesięcy wystartuje w 44 krajach. Łącznie w tym okresie Vice rozpocznie działalność, w segmencie telewizyjnym lub internetowym, w 50 państwach. W Kanadzie – w ofercie największego operatora kablowego – Rogers Communications.

Głównymi rynkami, na których wystartuje ta ponadpaństwowa telewizja, są Indie, Iran, Arabia Saudyjska, Egipt, Afganistan, Malezja, Nigeria, Kenia Australia oraz francuskojęzyczna część Kanady. Najliczniej swoją obecność Vice zaznaczy w Afryce (18 państw) i południowo-wschodniej Azji (17 państw). W efekcie stacja będzie odbierana w  80 krajach na świecie.

Oprócz oferty telewizyjnej, Vice rozszerza swoje portfolio internetowe. W niektórych krajach razem z kanałem Viceland trafią na rynek aplikacje mobilne oraz lokalne odsłony serwisu internetowego Vice News. Na niektórych rynkach wystartuje tylko Vice News.

Łącznie swój zasięg terytorialny kanadyjsko-amerykańska grupa medialna Vice Media poszerzy o 50 krajów.

Shane Smith

Shane Smith

Vice zaczynało od Montrealu, jako kontrowersyjny magazyn papierowy, jeszcze w 1994 roku powołany przez Shane’a Smitha, dzisiaj jednego z najbogatszych ludzi w Kanadzie.  Portfolio swoich produktów medialnych zmieniało wraz z rozwojem rynku.

To jeden z nielicznych przykładów mediów tradycyjnych, które skutecznie zaadaptowały cyfrowe modele dystrybucji treści i zarabiania na nich. I rosły w siłę jak z roku na rok w postępie geometrycznym.

Obecnie, na grupę Vice Media wciąż składa się segment prasowy, ale także portfolio serwisów internetowych, kanał telewizyjny Viceland oraz wytwórnia fonograficzna. Wszystkie treści tworzone przez grupę są adresowane do młodych odbiorców, zwanych tu milenialsami(Generacja Y) albo pokoleniem klapek i iPodów albo pokoleniem cyfrowym. W odróżnieniu od poprzedniej generacji, określanej mianem generacji X, „oswoili” nowinki technologiczne i aktywnie korzystają z mediów cyfrowych i technologii cyfrowych i uznawani są za generację zuchwałą, otwartą na nowe wyzwania.