Banany bardzo przydatne w pracy policji

Lokalnie Top News lip 4, 2016 at 10:00 am
Mango, to nie pierwsza małpka, która wymknęła się jej właścicielowi. Dużą sławę zdobyła sobie małpka Darvin, która spacerowała po parkingu pod sklepem Ikea.

Mango, to nie pierwsza małpka, która wymknęła się jej właścicielowi. Dużą sławę zdobyła sobie małpka Darvin, która spacerowała po parkingu pod sklepem Ikea.

Policjanci z małego miasteczka w Ontario podzielili się małpką swoim drugim śniadaniem, aby nie pozwolić jej uciec.

Przechodzień z miasteczka Innisfil zobaczył wczesnym rankiem niewielką małpkę spacerującą po osiedlowej ulicy. Wezwał na pomoc policjantów. Ci, nie wiedząc jak schwytać zwierzę, zadzwonili po pomoc do pracowników Bear Creek Animal Sanctuary.

Chcąc do czasu ich przybycia zwierzę zatrzymać, sięgnęli po własne zapasy śniadaniowe, gdzie były banany. I to właśnie rzucając małpce o imieniu Mango po kawałku banana sprawili, że zwierzak nie oddalał się.

Po przybyciu specjalistów Mango udało się zwabić do wcześniej przygotowanej klatki. Po tej akcji policjanci znaleźli jej właściciela. Choć prowincyjne prawo nie zabrania przechowywania tego gatunku zwierząt w domach, to regulacje miasta Innisfil na to nie pozwalają.

Sierżant James Buchanan, jeden z policjantów, którzy podzielili się z małpką swoim drugim śniadaniem, powiedział, że w zwiazku z nieprzestrzeganiem miejskich przepisów, podjęte zostanie dochodzenie w tej sprawie, a właściciel najprawdopodobniej będzie musiał uiścić mandat.

Mango, to nie pierwsza małpka, która wymknęła sie swojemu właścicielowi spod kontroli. Swego czasu dużą sławę w mediach zdobyła małpka, która spacerowała po parkingu przed sklepem meblowym Ikea w Toronto.