Millard czuje się niewinny i składa apelację

Lokalnie Top News lip 5, 2016 at 10:00 am
Zamordowany Tim Bosma

Zamordowany Tim Bosma

Dellen Millard, jeden ze skazanych za zamordowanie Tima Bosmy uważa, że wyrok jest niesprawiedliwy i zdecydował się na złożenie apelacji.

Dellen Millard

Dellen Millard

Tę informację potwierdził prawnik Millarda, Ravin Pillay. Adwokat wspólnika Millarda w zbrodni, jakiej się obaj dopuścili, Smicha, wcześniej już złożył odwołanie do sądu wyższej instancji.

Tim Bosma zniknął ze swojego domu w Ancaster 6 maja 2013 roku kiedy to wraz z Dellenem Millardem i Markiem Smichem pojechali przetestować samochód, który chciał sprzedać Bosma, a Millard ze Smichem jakoby chcieli kupić. Po kilku dniach spalone szczątki Bosmy znalezione zostały na farmie należącej do Millarda.

Prokurator przed sądem przedstawił liczne dowody na to, że Millard i Smich świadomie zaplanowali kradzież samochodu i zabójstwo jego właściciela. Planowali również spalenie jego zwłok.

Smich i Millard utrzymywali przed sądem, że morderstwo nie było planowane i jeden na drugiego zrzucali winę za oddanie strzału z pistoletu, który uśmiercił Tima Bosmę.

W sądzie pierwszej instancji obaj mężczyźni zostali skazani na dożywocie, bez możliwości warunkowego zwolnienia przed rokiej 2038, po uwzględnieniu czasu przesiedzianego w areszcie.