Najsłynniejsze na świecie donuty wracają

Rynek Top News lip 14, 2016 at 12:31 pm

zz paczki6Firma Krispy Kreme po 10-letniej absencji na rynku kanadyjskim powraca ze zdwojoną siłą i z tym co ma najlepszego czyli z donutami z polewą o światowej sławie. Smażone w kształcie “oponek” donuty Krispy Kreme są odległymi kuzynami polskiego pączka. Nie mają nadzienia ale mają za to wielką światową renomę.

Globalna sieć z siedzibą w Stanach obchodzi 79. rocznicę powstania. Kiedy po raz pierwszy pojawili się w Kanadzie, pod sklepami przez cały dzień tworzyły się ogromne kolejki. Sklepy, w których zarazem odbywała się produkcja, ledwo nadążały. A każdy z nich kosztował ok. 3 mln dol.

Kiedy sieć Krispy Kreme przybyła do Kanady w roku 2001, świeże donuty  zjeżdżały z taśmociągu bezpośrednio do kolejek czekających klientów

Kiedy sieć Krispy Kreme przybyła do Kanady w roku 2001, świeże donuty  zjeżdżały z taśmociągu bezpośrednio do kolejek czekających klientów

Ale zachwyt nie trwał długo, bo w 2005 roku wiele z tych sklepów zamknięto, a kanadyjska sieć franczyzowa zbankrutowała z powodu przeinwestowania i… braku klientów… Okazało się, że Kanadyjczycy wcale nie jedzą aż tak wielu tłustych słodkości wysmażonych w głębokim oleju, jak to czynią Amerykanie. z tamtego okresu przetrwały do dzisiaj tylko dwa punty w Quebeku oraz jeden w Mississaudze.

Obecnie kanadyjska franczyza ma nowych właścicieli i nowy pomysł na sukces. Przede wszystkim wytwórnie będą oddzielone od sklepo-kawiarni. Oznacza to, że klient nie otrzyma klasycznego Krispy Kreme “prosto z patelni”. Będą one dostarczane dwa razy dziennie i odgrzewane na życzenie.

zz paczek3Plan przewiduje otwarcie 50 sklepów Krispy Kreme w Ontario i Quebeku w najbliższej pięciolatce, a następnie inwazję na pozostałe prowincje. Głównym konkurentem pozostanie sieć numer jeden w Kanadzie czyli Tim Hortons.

Najnowszy sklep, otwarty w czerwcu w Toronto jako kawiarnia, nie narzeka na brak klientów. Oprócz donutów o wielu smakach oferuje własną kawę i zimne napoje, a także bajgle i muffinki.

zz paczki7