Służby miejskie postawione w stan podwyższonej czujności

Lokalnie Top News sier 11, 2016 at 10:00 am

 

tt2

Kierownictwa Metrolinx i TTC były uprzedzone o możliwości przeprowadzenia ataku terrorystycznego.

Z godziny na godzinę po akcji, w której zginął domniemany terrorysta, Aaron Driver, ujawniane są szczegóły działań władz.

Rzecznik TTC, Brad Ross, potwierdził, że kierownictwo przedsiębiorstwa komunikacji publicznej w Toronto było uprzedzone o istniejącym zagrożeniu terrorystycznym. W związku z tym szef TTC, Andy Byford rozmawiał z komendantem miejskiej policji, Markiem Saundersem i razem sformułowali „plan wewnętrzny” mający na celu wzmożenie czujności służb. Wydano okólnik do wszystkich pracowników z przesłaniem „widzisz coś, to powiedz”, który miał na celu wzmożenie ich czujności.

Ross stwierdził, że owa dyrektywa dla personelu nie wskazywała wyraźnie, że prowadzone jest dochodzenie, ograniczała się do przypomnienia pracownikom, że „mają być czujni”.

W uzupełnieniu do informacji podanych przez TTC, kierownictwo Metrolinx również poinformowało, że zostało ostrzeżone przez policję o ewentualnym zagrożeniu terrorystycznym. Według rzeczniczki przedsiębiorstwa, Anny Marii Aikins, agencja podniosła poziom czujności i „ściśle współpracuje z krajowymi, regionalnymi lokalnymi służbami bezpieczeństwa i policji”.

Aikins podkreśliła, że nie było szczegółowych danych o lokalizacji zagrożenia, mimo to została podwyższona czujność pracowników i odpowiednich służb bezpieczeństwa.

Z informacji pozyskanych przez dziennikarzy CTV News podobne ostrzeżenia zostały przekazane lotniskom, dworcom autobusowym i kolejowym, oraz administracjom miejsc takich jak na przykład centra handlowe, w których występują duże skupiska ludzkie.