Rowerzyści są szczęśliwi

Lokalnie Top News sier 13, 2016 at 10:00 am

rower2

Dziesiątki rowerzystów wzięło udział w oficjalnym otwarciu ścieżki rowerowej na Bloor Street.

Ta nowa inwestycja mająca ułatwić poruszanie się po mieście na rowerze traktowana jest jak projekt pilotażowy, test, który jeżeli się sprawdzi – znajdzie swe odbicie w dalszym rozwoju rowerowej architektury torontońskich ulic.

Trasa, której budowa pochłonęła pół miliona dolarów sprawia, że rowerzyści są oddzieleni od ruchu samochodowego słupkami, specjalnymi pasami namalowanymi na nawierzchni ulicy i parkującymi samochodami.

Organizacja miejskich rowerzystów Cykle Toronto zorganizowała z tej okazji oficjalną, inauguracyjną przejażdżkę po Bloor Street.

Nie mogliśmy się doczekać, aby pojechać po tej ciężko wywalczonej trasie” – napisali rowerzyści na Facebooku.

Radny Joe Cressy, który reprezentuje Ward 20 i od dawna jest w Radzie Miasta zażartym adwokatem interesów cyklistów uczestniczył w inauguracyjnej przejażdżce wraz z radnym Michaelem Laytonem.

- Pasy rowerowe na Bloor Street będą charakterystyczną cechą Toronto i pokazują, że miasto będzie rozwijało się w sposób zrównoważony – powiedział przy okazji otwarcia ścieżki.

Ruch na ścieżce będzie uważnie śledzony przez miejskich urzędników przez cały rok.

Będzie oceniany wpływ nowej inwestycji na kondycję lokalnych przedsiębiorstw, natężenie ruchu, w jaki sposób ścieżka jest wykorzystana i jaki ma wpływ na pieszych i ruch samochodowy.

- Za każdym razem, gdy zmieniamy wygląd naszych ulic, musimy dokładnie monitorować wpływ tych zmian na naszą społeczność – zauważyła radna Jaye Robinson, który jest przewodniczącą komisji robót publicznych w mieście.

W badaniach będą uczestniczyć firmy prywatne, jak Miovision, która bada dane o ruchu drogowym, ale też Transportation Research Institute Uniwersytetu Torontońskiego, a także miejskie agencje, w tym Zarząd Parkingów.

Urzędnicy miejscy mają też nadzieję, że mieszkańcy wyrażą swoją opinię na temat inwestycji.