Złoty medal dla Rosie MacLennan

Kanada Top News sier 13, 2016 at 6:00 am

rosie4

Swoje pierwsze olimpijskie złoto zdobyła w Londynie, w piątek ta sztuka udała jej się drugi raz.

Mieszkanka King City, Rosie MacLennan, jest pierwszą Kanadyjką, która na letniej Olimpiadzie obroniła złoty medal.

To niesamowite uczucie – powiedziała MacLennan – Nie wiem do czego to można porównać, ale to po prostu jest niesamowite!

MacLennan zdobyła w ćwiczeniach na batucie (trampolinie) 54,465 punkty pokonując Brytyjkę Bryony Page (56,040), która zdobyła srebro i Chinkę Li Dan, która zdobyła 55,855 punktów zwieńczone brązem.

rosie2

27-letnia MacLennan w eliminacjach nie wykonywała swojego najtrudniejszego układu gimnastycznego, zostawiając niezwykle skomplikowaną i trudną kombinację akrobatyczną na finał.

- W eliminacjach byłam o wiele bardziej pewna siebie – opowiadała mistrzyni – W finale byłam trochę roztrzęsiona, bo wiedziałam, że ten układ jest ryzykowny. Ale Olimpiada jest to czas, gdy trzeba podjąć ryzyko, żeby wygrać.

rosie3Rosie MacLennan swoim występem zaprzeczyła legendzie o „klątwie chorążego”, która mówi, że sportowiec, który niesie flagę  reprezentacji państwa podczas ceremonii otwarcia Igrzysk, nie zdobywa złotego medalu.

Rzeczywiście, klątwa mogła się sprawdzić, bo droga do Rio nie była dla Rosie łatwa. W ostatnim roku doznała kilku poważnych kontuzji, w tym urazu głowy. Musiała na kilka miesięcy przerwać treningi i wcale nie była pewna, czy będzie w stanie pojechać na Olimpiadę. Na szczęście urazy ustąpiły, wróciła do ćwiczeń jesienią ubiegłego roku, a zwycięstwo w Canada Cup w marcu tego roku upewniło ją, że forma zwyżkuje.

Teraz może świętować kolejne zwycięstwo.