Krajobraz po burzy

Lokalnie Top News sier 14, 2016 at 6:00 am
Wichura zerwała poszycie domu w Oshawie.

Wichura zerwała poszycie domu w Oshawie.

Zalania piwnic, połamane gałęzie drzew, awarie energetyczne – to skutki burzy, jaka przeszła nad GTA.

burza2Okazało się nie po raz pierwszy, że nasze cywilizacyjne zdobycze są kruche wobec praw natury.

Na skutek awarii energetycznej bez prądu przez kilka godzin było ponad 7000 domów w Toronto, a w Klinburg i Vaughan ponad 3000.

System kanalizacji miejskiej nie uporał się z nadmiarem wody i odnotowano w niektórych częściach miasta zalania wielu domów i ulic.

burza6Zdjęcia udostępniane przez mieszkańców w Internecie świadczą o dużej ilości powalonych drzew i połamanych gałęzi. W czasie trwania burzy odnotowano tornada w Oshawie i Brampton.

Są uszkodzone dachy domów, w niektórych ogrodach przydomowych wiatr potargał małą architekturę ogrodową – gazeba i patia. Od połamanych gałęzi drzew ucierpiało kilka samochodów. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar nawałnicy.

Aura uspokoiła się, przestała grzmieć i dmuchać około 9:30 wieczorem. Niebo rozpogodziło się, wiatr zelżał, woda na ulicach zaczęła parować.

Po burzy wreszcie się nieco ochłodziło! Environment Canada zniosła ostrzeżenie przed upałami. Meteorolodzy przewidują umiarkowane temperatury nie przekraczające 27 stopni. Możemy więc odetchnąć i wyłączyć klimatyzatory.