Kupujesz dom w Peel? Musisz wykazać ponad 100 tys. dochodu!

Rynek Top News sier 14, 2016 at 4:00 pm

zz house9Osoba (lub rodzina) szykująca się do kupna domu w Peel (Mississauga, Brampton, Caledon i okolice) musi wykazać się udokumentowanymi dochodami rocznymi  powyżej 100 tys. dol. aby uzyskać pożyczkę hipoteczną.

Każdy, kto kupił dom w Mississaudze czy Brampton przyzna, że rynek mieszkaniowy w regionie Peel jest rozgrzany do czerwoności, a ceny nieruchomości nieustannie rosną. Ewentualni nowi nabywcy muszą mieć pod ręką przyzwoite pieniądze.

Najnowszy raport biura brokerskiego TheRedpin wykazał, że średni dochód gospodarstwa domowego wymagane dla nabywców, którzy chcą kupić dom w GTA, wynosi obecnie $124.153. Kwota ta zawiera też  inne koszty związane z posiadaniem domu poza ceną zakupu, takie jak podatki od nieruchomości i koszt opłat za energię elektryczną i wodę.

Z kolei to samo badanie przeprowadzone w Mississaudze wykazało, że średnia cena domu wynosi tutaj 620,606 dolarów, a więc do zakupu banki wymagać będą całkowitego dochodu w gospodarstwie domowym w wysokości co najmniej $109,560. W Brampton (średnia cena domu: $570,380) dochód wymagany to co najmniej $105,743.

Badanie TheRedpin uśredniło cen domów na podstawie wyników ze sprzedaży za Toronto Real Estate Board. Średnie ceny sprzedaży obejmują każdy rodzaj domu – wolnostojące, bliźniaki, szeregowce i kondominia.

zz house5 zz house17 zz house2 zz house11 funny dog pictures : http://www.funnydogsite.com/ zz house3

zz house8 zz house6