Zwłoki w płycie betonu?

Lokalnie Top News sier 15, 2016 at 3:30 pm

zz kapadia2Ponad rok temu zaginął Shawn Kapadia, 22-letni mieszkaniec Mississaugi. Nagle, wszelki ślad po nim zaginął. Policja uważa, że został zamordowany i skupia swoją uwagę na poszukiwaniach… dużego bloku betonu, w którym mogą być zatopione zwłoki ofiary.

Policjanci z Toronto i Niagary przeszukali już wiele prawdopodobnych miejsc, gdzie może być beton ze szczątkami, włącznie z Kanałem Welland i licznymi budowami w regionie Niagary. Bezskutecznie.

Ofiara była dobrze znana policji, notowana i sądzona. Dziesięć dni przed zniknięciem (i prawdopodobnym zamordowaniem), 5 lipca 2015 roku Kapadia przyznał się w Toronto do posiadania narkotyków z przeznaczeniem na sprzedaż, za co otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Typ koparki, jakiej użyto

Typ koparki, jakiej użyto

- Jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań w tej sprawie – powiedział detektyw Jason Shankaran, zapewniając, że policja liczy na pomoc opinii publicznej i jest zdesperowana w znalezieniu zwłok. Dzięki donosom policja ustaliła, że najprawdopodobniej blok betonu ze szczątkami Kapadii został

zatopiony w wodzie przy pomocy koparko-ładowarki John Deere starszego modelu, która znajdowała się w Niagarze.

Kapadia był ostatnio widziany w domu rodziców w Mississaudze 5 lipca ub.r. ale rodzice zawiadomili policję o zniknięciu dopiero w 5 dni później. Dzięki posiadaniu w swojej bazie DNA poszukiwanego, policja jest nieomal pewna, że został on zamordowany w jednym z szeregowców przy 7 Foundry Avenue (Davenport i Landsdowne). Następnie dochodzenie zaprowadziło śledczych do pewnego domu w Wainfleet (Ont.), gdzie znaleziono jego samochód – srebrny Pontiac G6.

Świadkowie widzieli koparkę John Deere, która przybyła do tego domu, a następnie odjechała z blokiem betonu w łyżce w kierunku kanału Welland.

Każdy, kto dysponuje informacjami w tej sprawie, proszony jest o kontakt z wydziałem zabójstw (416-808-7400, wew. 77418) lub anonimowo z Crime Stoppers: 416-222-TIPS (8477).

zz kapadia2