Zbieg z więzienia znaleziony w kontenerze na śmieci

Kanada Top News sier 18, 2016 at 4:00 pm

zz sask1Policja nie podała jego personaliów. Ujawniła jedynie, że 24-letni uciekinier z więzienia w Saskatoon (Saskatchewan) nie cieszył się zbyt długo wolnością. 

Na swą pierwszą noc wybrał bowiem nocleg w kontenerze na odpadki, stojącym na zapleczu galerii handlowej. Został tam jednak szybko wytropiony i powrócił za kratki.

Jego wspólnik w ucieczce miał jeszcze mniej szczęścia – schwytano go zanim całkiem opuścił teren zakładu penitencjarnego. I w tym przypadku policja nie chciała ujawnić bliższych szczegółów. Informuje jedynie, że jest prowadzone dochodzenie w sprawie ucieczki.

Wśród zaskakujących ucieczek z kanadyjskich więzień, na uwagę zasługuje jedna sprzed ok. 30 lat. Pięcioro więźniów uciekło wspólnie z zimą z kompleksu więzienia Monteith pod Iroquois Falls na rzadko zaludnionej północy Ontario.

Strażnicy początkowo próbowali zorganizować pogoń ale szybko doszli do wniosku, że nie ma to większego sensu i uznali, że wystarczy poczekać, aż więźniowie sami wrócą. I rzeczywiście.

Po niecałych dwóch dniach wyszli przemarźnięci i głodni z zaśnieżonych lasów na drogę i skruszeni błagali, aby zabrano ich z powrotem  do ciepłych cel.