Zabił z kuszy trzy osoby w Scarborough

Lokalnie Top News sier 26, 2016 at 12:30 pm
Aresztowany Brett Ryan

Aresztowany Brett Ryan

 

35-letni mężczyzna zamordował trzy osoby, czwartą ciężko ranił.

Policja aresztowała podejrzanego o zastrzelenie z kuszy dwóch mężczyzn i kobiety. Ofiary zostały zabite w pobliżu Lawndale Road i Argo Road w Scarborough Village wczoraj po południu. Ofiary zmarły od strzał z kuszy. Narzędzie zbrodni zostało znalezione w pobliżu.

kusza2Osoba, która zgłosiła incydent na numer 911, to jeden ze zmarłych.

Nie podano danych personalnych ofiar. Policja oczekuje aż odnalezieni zostaną ich najbliżsi krewni. Nie powinni oni dowiadywać się o śmierci bliskich z mediów.

Sekcje zwłok pomordowanych zakończą się w piątek.

Jeden ze świadków powiedział, że słyszał krzyki zanim policja odkryła ciała pomordowanych.

W ramach dochodzenia śledczy przeprowadzili przeszukania w trzech domach. Późnym popołudniem w czwartek, w mieszkaniu własnościowym na  czternastym piętrze budynku przy 218 Queens Quay na Harbourfront, policja zabezpieczyła podejrzany pakunek, który może mieć związek z morderstwem.

kusza3Podejrzany o dokonanie zbrodni to Brett Ryan z Toronto. Został zatrzymany na krótko po tym, jak policja przybyła na miejsce zabójstw. Został oskarżony o trzy morderstwa pierwszego stopnia i usiłowanie zabójstwa wobec czwartej osoby.

W przeszłości Ryan miał kłopoty z prawem. W czerwcu 2008 roku został aresztowany w związku z 14 napadami na banki w Toronto i regionie Durham. Przy okazji tych czynów zyskał pewną sławę w mediach nazywany „bandytą z fałszywą brodą”. Podczas każdego napadu doklejał sobie sztuczną brodę, która miała utrudnić jego identyfikację.

W piątek rano stanął przed sądem na pierwszym przesłuchaniu.