Młodzi tenisiści walczą w Quebeku

Polacy w Kanadzie Top News sier 30, 2016 at 12:30 pm

zz tenisCzołowi polscy juniorzy przybyli do Kanady na silnie obsadzony, prestiżowy turniej ITF Canadian Open Junior Championships 2016.

Zawody w Repentigny rozgrywane są na kortach twardych są zaliczane do kategorii grade 1. Na starcie wielu tenisistów z czołowej setki rankingu do lat 18.

Iga Świątek (KT Legia Warszawa) jest rozstawiona z nr 5. Miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej zmierzy się z Ukrainką Margarytą Bilokin. Nie powiodło się Darii Kuczer (AT Promasters Szczecin), która uległa Tajwance I-Hsuan Cho 3:6, 4:6.

Kacper Żuk (KT Legia Warszawa) jest turniejową ósemką. W drugiej rundzie pokonał Amerykanina Axela Nefve 6:3, 6:4. Kolejnym rywalem będzie Japończyk Toru Horie (nr 11).

Piotr Matuszewski (AZS Poznań) gra z nr 10. Spotka się z Amerykaninem Giannim Rossem.
W eliminacjach bez powodzenia walczyła Adrianna Sosnowska (Winners ST J. Wolniak Łódź). Przegrała z Tajwanką Yi Tsen Cho 6:7 (5), 2:6.

W deblu Kuczer i Świątek wygrały z Amerykanką Malkią Menguene i Hinduską Nidhi Surapaneni 6:1, 6:4. Zmierzą się teraz ze Szwedką Miriam Bjorklund i Serbką Olgą Danilović (nr 3).

Matuszewski i Żuk (nr 2) mieli wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej zagrają ze Szwedami Jonasem Erikssonem Zivertsem i Karlem Fribergiem.

Turniej potrwa do 5 września. Bieżące wyniki – TUTAJ.

Iga Świątek

Iga Świątek

Kacper Żuk

Kacper Żuk