Lato żegna się upałami, w huku piorunów

Lokalnie Top News wrze 8, 2016 at 10:00 am
W wyniku wyładowań atmosferycznyc budynki na City Place zostały pozbawione energii elektrycznej.

W wyniku wyładowań atmosferycznych budynki na City Place zostały pozbawione energii elektrycznej.

Mimo, że już jest wrzesień letnie upały i burze dają nieźle w kość.

Dzisiaj i jutro słupek rtęci na termometrach ponownie przekroczy 30 stopni ciepła, co w połączeniu z dużą wilgotnością powietrza będzie trudne do zniesienia i odczuwać będziemy jak 39° C.

W nocy w Toronto miała miejsce burza połączona z dużymi opadami deszczu. Nie jest wykluczone, że w ciągu dzisiejszej doby burze powtórzą się.

W nocy, na skutek wyładowań atmosferycznych doszło do awarii systemu energetycznego w centrum miasta i wiele budynków zostało pozbawionych energii elektrycznej. Ekipy energetyków pracują nad przywróceniem dostaw energii.

Zalana wodą część Simcoe Street.

Zalana wodą część Simcoe Street.

W wyniku burzy niżej położone ulice jak na przykład Simcoe Street zostały zalane wodą. Część ulicy była nieprzejezdna. Cztery samochody, w tym dwie taksówki, utknęły w nocy ze środy na czwartek w wodzie. Policja zatrzymała na tym odcinku ruch, aby inne pojazdy uniknęły podobnego losu.

Pocieszeniem jest, że wraz z burzami nastąpi powolny spadek temperatury. W piątek ma ona wynosić 28 stopni, a w sobotę spadnie do 26° C. Oczekiwane są kolejne deszcze i wyładowania atmosferyczne.

W niedzielę ma być jeszcze chłodniej. Temperatura spadnie do 21° C. I odczujemy wyraźną ulgę.