Poleciały głowy urzędników w Brampton

Lokalnie Top News wrze 8, 2016 at 7:27 am
Burmistrz Brampton, Linda Jeffrey

Burmistrz Brampton, Linda Jeffrey

Dwudziestu pięciu menedżerów z Urzędu Miejskiego w Brampton straciło pracę.

Z informacji prasowej , jakiej udzielił dyrektor administracyjny tamtejszego Ratusza, Harry Schlange wynika, że zwolnienia związane są z restrukturyzacją zatrudnienia w Urzędzie Miasta. Wszyscy zwolnieni pracownicy zostali poinformowani o zwolnieniach w chwili, gdy przyszli do pracy.

Na tak drastyczne posunięcia zdecydowano się po tym, jak rok temu audytor generalny Ontario, Jim McCarter dokonał przeglądu finansów miasta. W swoim raporcie ujawnił, iż Brampton ma aż 215 milionów dolarów długu i wykazał ogromne marnotrastwo pieniędzy, jakie miało miejsce w Urzędzie Miasta między innymi na nieproporcjonalnie wysokie nagrody dla urzędników.

Choć w związku ze zwolnieniami misto musi przeznaczyć 4 miliony dolarów odpraw pracowniczych, to i tak pozwoli to zaoszczędzić około 2 milionów dolarów w następnym roku.

Burmistrz Brampton, Linda Jeffrey powiedziała, że zmniejszenie liczby pracownikó pomoże Urzędowi Miejskiemu sprawniej działać. Wyraziła też nadzieję, że obsługa mieszkańców poprawi się „z dnia na dzień”, a sprawy nie będą „grzęznąć w biurkach urzędników”. Dodała, że wszyscy miejscy radni zgodzili się z podjętymi decyzjami.