Kanadyjski sukces młodych Polaków z Jastrzębia

Polacy w Kanadzie Top News wrze 9, 2016 at 12:35 pm

zz jastrzebie1Złoty i srebrny medal, a także nagroda specjalna Stanów Zjednoczonych i Maroka oraz nagroda “The Best Invention of Europe” – oto czym uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju podbili Kanadę swoimi dwoma pracami innowacyjnymi.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju to utalentowani młodzi ludzie, którzy nie raz to udowodnili, zdobywając nagrody nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale także międzynarodowym. Ich ostatnia wizyta w Kanadzie jeszcze mocniej utwierdza w tym przekonaniu.

Przemierzyli tysiące kilometrów, by dotrzeć na targi CNE w Toronto, gdzie zaprezentowali swoje wynalazki i zdobyli serca jury. Na targach zaprezentowano wynalazki:

Iamlost, czyli innowacyjny system komputerowy, który jest skierowany do osób cierpiących na różnego rodzaju choroby, które powodują zanik orientacji w terenie. Pomocny jest również dla rodziców, których dzieci będą mogły w razie zagubienia się bezpiecznie wrócić do domu,

System EduSpec, czyli innowacyjna platforma edukacyjna, zbudowana na silniku zaprojektowanym przez uczniów. Została skonstruowana dla uczniów i studentów, w tym również niepełnosprawnych oraz z różnymi dysfunkcjami. Głównymi elementami platformy są treści z zakresu nauk ścisłych oraz edukacji wczesnoszkolnej.

Medale ICAN

Medale ICAN

Nasze dwie prace innowacyjne zdobyły wiele nagród: złoty i srebrny medal, nagrodę specjalną Stanów Zjednoczonych i Maroka oraz nagrodę “The Best Invention of Europe” – napisał na swoim profilu na Facebooku dyrektor ZS6, Jerzy Maduzia.

zz jastrzebie3 zz jastrzebie2 zz jastrzebie4