Szkolny autobus nie przyjedzie

Lokalnie Top News wrze 9, 2016 at 6:00 am

bus3

Ponad 1000 dzieci w Toronto nie ma jak dojechać do szkoły. Brakuje kierowców szkolnych autobusów.

Na razie kierownictwa niektórych szkół zwróciły się do rodziców i kierowców taksówek, by podwoziły dzieci do szkoły.

- Tak to długo trwać nie może – mówi rzeczniczka Toronto District School Board, Ryan Bird – Musimy doprowadzić do tego, że nasi uczniowie będą dojeżdżali do szkoły na czas i byli na czas odwożeni.

Bird dodała, że niektórzy uczniowie, głównie ze szkół podstawowych czekali na szkolny autobus często ponad godzinę, a autobus nie przyjechał.

TDSB i Toronto Catholic District School Board oceniaja, że istnieje około 60 tras autobusowych, które nie mogą być obsłużone z powodu braku kierowców takich firm jak Attridge Transportation, Wheelchair Accessible Transit i Sharp Bus Lines.

Bird powiedziała, że jeszcze dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego TDSB otrzymała od firm transportowych zapewnienie, że wszystko jest przygotowane i nie będzie problemów z dowiezieniem dzieci do szkół.

- Dopiero w ubiegłym tygodniu zaczęliśmy słyszeć o potencjalnych problemach, ale nikt nie przewidywał, że będą one tak duże – stwierdziła Bird.

Na razie część dzieci jest podwożona przez ochotników w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład”, ale jest to partyzantka, która nie może trwać w nieskończoność.

Zarówno pobliczne jak i katolickie kuratoria oświaty mają nadzieję, że większość problemów zostanie rozwiązana do końca przyszłego tygodnia, ale pewne kłopoty z dojazdem mogą trwać jeszcze dłużej.