Do sądu za napojenie spragnionych świń

Lokalnie Top News wrze 10, 2016 at 4:00 pm

zz anita3Kobieta podała spragnionym świniom jadącym do rzeźni wodę ze swojej butelki. Teraz musi iść za to do sądu!

Anita Krajnc, nauczyciel akademicki z Toronto, dostała wezwanie do sądu za “zakłócanie porządku publicznego” po tym, jak postanowiła napoić odwodnione, przegrzane i praktycznie umierające świnie.

Zwierzęta te jechały do rzeźni, a warunki, w jakich je trzymano, były tragiczne. Temperatura na zewnątrz przekraczała 17 lipca 40 stopni w humideksie!

Anita, która jest założycielką organizacji “Toronto Pig Save”, nie mogła przejść obojętnie obok cierpiących zwierząt. Z pomocą innych wolontariuszy napoiła świnie skrzyżowaniu Strachan i na Lake Shore, gdzie ciężarówki zatrzymują się długo na światłach, zanim zjadą do rzeźni Quality Meat Packers przy Wellington St. W.

Według badań Ottawa Humane Society przeprowadzonych na psach, w takiej temperaturze zwierzę nie potrafi wychłodzić swojego ciała bez wody dłużej niż przez kilka minut.

Miejmy nadzieję, że sędzia po zobaczeniu tego nagrania oczyści Anitę z wszelkich zarzutów!

To nie pierwszy przypadek kiedy Anita Krajnc trafia do sądu za pojenie świń w trakcie upałów. Poprzedni miał miejsce po podobnej akcji w Burlington w czerwcu 2015 roku. W tamtym przypadku sędzia Ontario Court of Justice odrzucił zarzuty przeciwko niej (takie jak “wlewanie nieznanej cieczy do pojazdu”). Nie wykluczone, że pomogły liczne petycje, które podpisały dziesiątki tysięcy ludzi.

Anita Krajnc

Anita Krajnc