Doroczne party w domu Fordów

Lokalnie Top News wrze 10, 2016 at 6:00 am

ford9

Śmierć Roba Forda nie przerwała tradycji spotkań rodziny byłego burmistrza z mieszkańcami Toronto.

Hamburgery i chłodne napoje serwowano w piątek wieczorem w domu Fordów w Etobicoke tym, którzy zechcieli przyjść na doroczną imprezę Ford Fest.

Na miejsce przyszły setki kibiców znanej politycznej rodziny, którzy sami siebie nazywają „Ford Nation”. Spotkania te przed laty zainicjował były burmistrz Toronto, Rob Ford, który zmarł kilka miesięcy temu na raka. W imprezie uczestniczyła wdowa, Renata, która podziękowała wszystkim za przybycie i pozdrowiła ludzi, którzy pamiętają jej męża.

Rolę gospodarza pełnił starszy brat Roba Forda, Doug, który niedawno wraz z kandydatem Konserwatystów Raymonde Cho święcił wygraną w wyborach uzupełniających do parlamentu prowincyjnego z okręgu w Scarborough. Ford był szefem sztabu wyborczego kandydata.

Doug Ford powiedział, że jego zwolennicy są podzieleni co do przyszłych decyzji politycznych. Połowa chce, aby w przyszłych wyborach ponownie kandydował na stanowisko burmistrza Toronto, druga połowa woli, aby zaczął zabiegał o funkcję posła na Queen’s Park.

W spotkaniu brał udział również najmłodszy polityk w rodzinie, Michael Ford, który został wybrany na radnego w Radzie Miasta z okręgu w Etobicoke.

Poniżej kilka zdjęć z tej imprezy.

 

ford4

ford2

 

ford3

 

ford5

ford6