Czy doceniasz to, gdzie mieszkasz?

Lokalnie Series Top News wrze 12, 2016 at 10:00 am
Rejon Kensington Market

Rejon Kensington Market

Toronto jest jednym z najlepszych miast do życia i pracy na świecie.

Siódma edycja rankingu “Cities of Opportunity” zrealizowana przez PricewaterhouseCoopers określa które miasta na świecie spełniają najlepiej wymogi dobrego życia, pracy i wypoczynku. W tym roku Toronto znalazło się na wysokim, trzecim miejscu. Pierwsze zajął Londyn, a drugie Singapur.

tor

„To, co jest godne uwagi, że Toronto w żadnym dziale badanym przez nas nie zajmuje pierwszego miejsca, ale we wszystkich dziedzinach prezentuje niezwykle wysoki poziom” – i to właśnie dzięki temu uplasowało się tak wysoko – stwierdzają autorzy raportu.

Jednym z najwyżej ocenianych dziedzin życia Toronto była silna gospodarka i wysoka jakość życia, bez niepotrzebnego zgiełku. Z kolei minusami mieszkania w stolicy Ontario są koszty kupna nieruchomości i słaba komunikacja publiczna.

tor4

„Wyniki badań pokazują pole do poprawy w takich obszarach jak zagęszczenie ruchu, zasięg transportu publicznego, dojazdu na lotnisko i jakości szerokopasmowego Internetu.” – czytamy w przedstawionym raporcie.

Ale w większości wskaźników miasto plasuje się bardzo wysoko, zwłaszcza w takich dziedzinach jak zdrowie , bezpieczeństwo, innowacyjność, łatwość prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości wypoczynku, ogólną jakość życia.

„Sukces Toronto stanowi o jego wysokiej randze wśród największych miast świata” – napisał PricewaterhouseCoopers.