Młoda para kupiła 130-letni kościół aby w nim zamieszkać

Lokalnie Top News wrze 12, 2016 at 4:21 pm

zz kosciol1Jest coś bardzo magicznego w znalezieniu miejsca, w którym czujesz się jak w domu. Większość z nas ma ich kilka w swoim życiu. Choćby dom, w którym dorastaliśmy. Jednak każdy z nas ma wizję jak wymarzony dom miałby wyglądać. 

Młodzi ludzie z Ontario też poszukiwali miejsca, które mogliby nazwać domem. W tym celu zakupili dość nietypową nieruchomość: 130-letni kościół na prowincji, w okolicach Kawathra Lakes. Zapłacili za niego tylko $90.000!

- Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy domu po dostępnej cenie. Aż natrafiliśmy na ten kościół i powiedzieliśmy sobie “dlaczego nie?” – wspominają młodzi narzeczeni. - Obaj nasi ojcowie są budowlańcami z 30-letnim doświadczeniem, pomogą w przeróbkach. 

Zamieszkali w nim, ale wewnątrz nie dokonywali zbyt wielu zmian. Usunięto ołtarz. W ogromnej sali głównej postanowili stworzyć jadalnię, kuchnię i salon. Mniejszy pokój zostanie zamieniony w sypialnię i pokój gościnny. Sufit nie będzie strzelisty.

Z racji tego, że kościół był przede wszystkim wykorzystywany do ceremonii ślubnych, wypełniony jest masą radosnych wspomnień!

zz kosciol3 zz kosciol2

Kanadyjska para nie jest pierwszą, która zamieszkała w kościele. W Anglii istnieje kościół, który również został przetransformowany w mieszkanie.

Poniższe zdjęcia z angielskiego domu-kościoła dają nam wizję jak może wyglądać dom pary z Ontario po urządzeniu:

zz kosciolb1 z kosciolb2