Napisy, które irytują mieszkańców London

Lokalnie Top News wrze 13, 2016 at 4:00 pm

zz policjaTo nie jest Photoshop. Na samochodach policyjnych w London (Ontario) istnieją napisy w języku arabskim. Zresztą nie tylko w tym. Zdaniem policji, świadczy to o różnorodności etnicznej miasta, ale Internet zahuczał – zdaniem wielu świadczyć to może nawet o … postępującej islamizacji kraju.

Użytkownicy Facebooka określili fotografie policyjnych wozów w London z napisami po arabsku jako przykład “początku końca kanadyjskiej kultury”. Blogerzy podjęli temat i od kilku miesięcy sprawa raz po raz odżywa, wywołując niezliczoną ilość telefonów na policję.

Policjanci z kolei przypominają, że pierwsze napisy “policja” po arabsku pojawiły się już w roku 2009 i nie mają nic wspólnego z obecną falą uchodźców, jak twierdzą niektórzy.

Mimo to po każdej akcji na mediach społecznościowych zmuszeni są odbierać codziennie dziesiątki telefonów od tych mieszkańców, którzy nie życzą sobie tego.

Policjanci w doborze języków kierowali się rocznikiem statystycznym

Policjanci w doborze języków kierowali się rocznikiem statystycznym

Oficer Sandasha Bough powiedziała telewizji CBC, że napisy w językach obcych niż angielski, zastosowano kilka lat temu i kampania nie jest ograniczona tylko do arabskiego. Jej zdaniem, policjanci w doborze języków kierowali się rocznikiem statystycznym, i na jego podstawie użyli napisów na stickerach również w języku wietnamskim, chińskim, perskim i… polskim.

Tak czy owak w Internecie zaroiło się od setek złośliwych komentarzy pod adresem policjantów i nie tylko ich.

Oto przykłady:

  • Chyba jeszcze nie mieszkamy w Pakistanie czy w Arabii Saudyjskiej.

    Oficer Sandasha Bough zdradziła, że do komendy policji w London zadzwoniło z protestami bardzo wiele osób ale nie ujawniła ich liczby.

    Oficer Sandasha Bough zdradziła, że do komendy policji w London zadzwoniło z protestami bardzo wiele osób ale nie ujawniła ich liczby.

  • Oficjalny język? Zamiast francuskiego?
  • Nie rozpoznaję oficjalnych insygniów policji, więc mogę im powiedzieć, żeby się wypchali.
  • A więc się zaczęło, palce już w drzwiach…
  • W Vancouver 30% to etniczni Chińczycy, a mimo to radiowozy nie mają napisów po chińsku. 
  • Kto na to zezwolił? Czy może ta sama osoba, która domaga się 2 lat więzienia dla każdego Kanadyjczyka za “mowę nienawiści” w stosunku do osoby transgenderycznej?

Grupa dyskusyjna o nazwie “Kanadyjczycy za Zdrowym Rozsądkiem i Przeciw Politycznej Poprawności” posunęła się nawet dalej, określając londońskie radiowozy jako “szariacką policję”. Grupa ta twierdzi, że polityczna poprawność posunęła się już za daleko i że może przybrać formę inkwizycji kulturowej.

- My po prostu staramy się być bardziej zróżnicowani i bardziej zintegrowani - powiedziała oficer Bough z policji w London, zauważając, że nowa strona internetowa służb policyjnych (londonpolice.ca) dostępna jest już w kilkudziesięciu językach.

zz policja6 zz policja3 zz napisy