Ks. Tomasz Dzida

Odeszli ostatnio Top News wrze 13, 2016 at 12:30 pm

zz dzidaW wieku 35 lat w szpitalu w Ammanie zmarł 5 września ksiądz Tomasz Dzida, od ubiegłego roku wikariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Scarborough. Dzisiaj w Polsce odbył się jego pogrzeb.

Ks. Tomasz Dzida urodził się 17 listopada 1981 roku, pochodził z Czechowic-Dziedzic i należał do wspólnoty parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

W 2006 roku wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego, które obejmuje opieką duszpasterską Polaków żyjących za granicą.

Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 2011 roku w archikatedrze w Poznaniu. Początkowo pełnił posługę wikariusza w Stargardzie.

Po dwóch latach rozpoczął pracę wśród Polaków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W latach 2013-2015 pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard (Chicago). Zaś w ubiegłym roku przeszedł do parafii Matki Bożej Królowej Polski (Our Lady Queen of Poland Church) w Scarborough.

Z końcem sierpnia ksiądz Tomasz udał się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Tam doznał wylewu i utracił przytomność. Zmarł 5 września w szpitalu w Ammanie.

Jego pogrzeb odbył się we wtorek, 13 września o godzinie 14.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA