Książka, która wstrząśnie światem polityki i mediów

Lokalnie Series Top News wrze 14, 2016 at 6:00 am
Żona zmarłego burmistrza, Renata i jego brat, Doug Ford zapowiadają wydanie książki.

Żona zmarłego burmistrza, Renata i jego brat, Doug Ford zapowiadają wydanie książki.

Brat Roba Forda, zapowiada wydanie książki, która „opowie całą prawdę”.

Książka zatytułowana “Ford Nation: Two Brothers, One Vision – The True Story of the People’s Mayor” ma, zdaniem Douga Forda, ujawnić “prawdę o mediach i politykach”, a także opowiedzieć “prawdziwe, a nigdy nie ujawnione historie z życia Roba Forda i jego rodziny.

Doug Ford, który przez jedną kadencję sprawował funkcję miejskiego radnego z okręgu Etobicoke i w zastępstwie chorego brata ubiegał się o funkcję burmistrza Toronto, powiedział reporterom zgromadzonym przed jego rodzinnym domem, że wraz z bratem ukończyli pisanie książki niedługo przed śmiercią Roba, w marcu. Od tamtego czasu trwały prace redakcyjne, a książka ma się znaleźć na półkach księgarskich 22 listopada.

ksiazka- Przez lata poznawaliśmy historie prezentowane przez media, historie, które opowiadała opozycja. Teraz opowiemy prawdziwą historię o rodzinie Fordów, ale w szczególności o Robie Fordzie, wielkim burmistrzu, być może najlepszym w historii naszego kraju, której nikt nie znał. To będzie ekscytująca opowieść – powiedział brat zmarłego burmistrza – Tam są wyznania Roba, moje wspomnienia, wspomnienia żony Roba, Renaty, ale też naszej matki. Nie mogliśmy ich opowiedzieć, gdy Rob miał problemy z nałogiem, ale przyszedł czas, by ludzie mogli je poznać.

Według informacji prasowej udostępnionej przez wydawcę książki, firmę Harper Collins, publikacja ta zawiera kronikę rodziny Fordów, początki ich firmy „Deco Labels and Tags”, opowieść o politycznej karierze ojca oraz niezwykle barwną i kontrowersyjną historię Roba Forda w okresie, kiedy był burmistrzem Toronto aż do chwili, gdy rozpoznano u niego raka.

Doug Ford podkreślił kilkukrotnie, że książka, to również opowieść o dziennikarzach, którzy „kłamali, kłamali i jeszcze raz kłamali”. Zaznaczył przy tym, że publikacja nie jest narzędziem zemsty na dziennikarzach, którzy upublicznili fakt, że Rob Ford w 2013 roku zażywał narkotyki.

- Jest to książka, w której nie będzie tematów tabu – powiedział – Książka która pokaże ludziom jak politycy żyją, jak piją, jak się narkotyzują, a mimo to są nietknięci przez media i uchodzą za krystalicznie czystych.

Rob Ford z gumową laleczką ze swoją podobizną w miejskim ratuszu w 2013 roku.

Rob Ford z gumową laleczką ze swoją podobizną w miejskim ratuszu w 2013 roku.

Doug Ford podkreślił, że większość publikacji powstała na podstawie wspomnień byłego burmistrza, który był bardzo podekscytowany jej powstaniem.

- Długie godziny przesiedzieliśmy z redaktorami Harper Collins. Gdy Rob był jeszcze w stanie chodzić to przychodził na te spotkania. Podkreślał wielokrotnie, że ta książka jest niezwykle dla niego ważna.

Zysk z jej sprzedaży przekazany zostanie organizacjom charytatywnym.

- Różnica między tą książką i innymi tego typu publikacjami jest taka, że nie powstała ona dla osobistych korzyści. Dochód z niej ma pomóc ludziom w potrzebie – podkreślił Doug Ford.

Ford nadal nie rezygnuje z polityki, ale swoje plany w tym względzie ujawni w przeciągu roku. Na razie zamierza objechać Kanadę w ramach promocji książki.

- Zobaczymy co się stanie w ciągu następnego roku. Moim głównym celem jest spotkać się z ludźmi w całym kraju, rozmawiać z nimi, posłuchać o czym myślą – powiedział.