Second Cup chce podbić polski rynek

Rynek Series Top News wrze 14, 2016 at 4:00 pm

zz second1Kanadyjska, 41-letnia sieć kawiarni Second Cup lada chwila wejdzie do Polski. Szuka już lokalizacji, w ciągu trzech lat planuje otworzyć aż 80 lokali. Pierwszy powstanie w Poznaniu. Kolejne pojawią się jeszcze w tym roku w Warszawie i Gdańsku.

- Do wejścia na polski rynek zachęciły nas jego dobre perspektywy i wciąż olbrzymi potencjał rozwoju w segmencie gastronomicznym – powiedział portalowi dlahandlu.pl Patryk Kozłowski, dyrektor ds. operacyjnych, odpowiedzialny za rozwój sieci w regionie CEE.

Pierwsza kawiarnia powstanie w Poznaniu w centrum handlowym Poznania, kolejne pięć powinno zostać uruchomione do końca roku w Warszawie i Gdańsku.

Sieć ma ambitne plany związane z Polską – w ciągu trzech lat planuje otworzyć 80 lokali. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że na całym świecie sieć ma 500 lokali, z czego 345 w samej Kanadzie, gdzie musi konkurować głównie z Tim Hortons, Starbucks i McDonald’s.

Siedziba główna Second Cup mieści się w Mississaudze. Firma wielokrotnie zmieniała właściciela.

zz second3Rynek kawiarni w Polsce również staje się coraz bardziej konkurencyjny. Niedawno “Rzeczpospolita” informowała, że Starbucks, który na polskim rynku jest od 2009 roku i ma obecnie 45 lokali, do 2019 roku planuje zwiększyć ich liczbę do 100.

Jednak Starbucks stawia tylko na największe miasta. Nowe lokale maja pojawić się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Zaś kolejne lokale Second Cup w Polsce otwierane będą nie tylko w galeriach handlowych, ale także przy ruchliwych ulicach czy centrach biznesowych. Lokale te będą otwierane nie tylko w największych miastach Polski, ale również w tych średniej wielkości.

Sieć Second Cup wybrała już doradcę, który pomoże jej wybrać lokale do wynajęcia dla kolejnych placówek – będzie to firma doradcza Knight Frank.