Połowa Kanadyjczyków żyje od czeku do czeku

Rynek Series Top News wrze 20, 2016 at 4:00 pm

zz polowa2Najnowszy sondaż sugeruje, że około połowa zatrudnionych obywateli przyparta zostanie do muru i nie będzie mogła spełnić swoich zobowiązań finansowych, jeżeli ich wypłata opóźni się o tydzień. 

Raport opublikowany przez Canadian Payroll Association wykazuje, że aż 48% procent badanych respondentów opiera na każdej wypłacie jeśli chodzi o pokrycie rachunków, zaś 40% przyznaje, że tygodniowo wydaje kwoty równe swoim wynagrodzeniom netto.

Jedna czwarta badanych przyznaje również, że nie będzie w stanie zdobyć $2000 jeśli nagle wydarzy się sytuacja nadzwyczajna.

Canadian Payroll Association podkreśla rosnącą liczbę Kanadyjczyków, którzy żyją od wypłaty do wypłaty i nie mogą odłożyć oszczędności z powodu rosnących długów i słabej gospodarki.

zz polowa3Połowa badanych stwierdziła, że jest w stanie zaoszczędzić nie więcej niż 5% od swoich zarobków, a 39% skarży się, że jest “przytłoczona ” długami.

Najczęstszym rodzajem długu cytowane przez respondentów badania CPA jest hipoteka (26%), a następnie zadłużenia karty kredytowej (18%), kredyty samochodowe (17%) oraz linia kredytowa (16%).

11% badanych wierzy, że nigdy nie będzie w stanie uwolnić się od długów, a 22% określa saldo karty kredytowej jako najtrudniejsze z zadłużeń do spłacenia.

Połowa respondentów sądzi, że aby myśleć o emeryturze, należy posiadać oszczędności w wysokości co najmniej miliona dolarów. Dwie trzecie badanych twierdzi zaś, że niemożliwe jest dla nich przejście na emeryturę przed 60 rokiem życia.

Jednak mimo iż finanse to sprawa niesłychanie ważna dla wielu pracujących Kanadyjczyków to tylko 28% badanych stwierdziło, że wyższa płaca jest dla nich priorytetem, w porównaniu z 48% tych, którzy  znacznie wyżej cenią lepszą równowagę między życiem zawodowym i prywatnym albo zdrowe środowisko miejsca pracy.

Canadian Payroll Association przepytało w tej sprawie 5600 pracujących mieszkańców Kanady.

zz polowa5