Bombowe żarty w Burlington i Hamilton

Lokalnie Top News wrze 27, 2016 at 6:00 am

bom

Policjanci z Burlington i Hamilton postawieni na nogi po groźbach o podłożeniu bomb.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci otrzymali anonimową informację, że w Joseph Brant Hospital na North Shore Boulevard w Burlington została podłożona bomba. Personel szpitala natychmiast został powiadomiony, specjalna ekipa przeszukała cały budynek. Nic podejrzanego nie znaleziono.

bom2W poniedziałek na numer 911 zadzwonił anonimowy informator mówiąc, że w Mohawk College w Hamilton może eksplodować ładunek wybuchowy. Na wszelki wypadek ewakuowano Fennell Avenue Mohawk College Campus. Wysłana na miejsce ekipa do rozbrajania bomb nie znalazła niczego podejrzanego.

Ostatniej nocy policja przeszukiwała z kolei McMaster University po podobnej anonimowej informacji o możliwości podłożenia bomby. I w tym przypadku był to fałszywy alarm.

Prawdopodobnie alarmy te wszczyna osoba niezrównoważona, która uważa to za doskonałą zabawę. Istnieje też podejrzenie, iż do podobnych działań mogą być zdolne grupy przestępcze lub potencjalni terroryści, którzy w ten sposób chcą osłabić czujność policji.

Podobne fałszywe alarmy odnotowano w ostatnim czasie na Prince Edward Island, w Nowej Szkocji i Nunavut.

Śledczy proszą, by osoby, które mogą pomóc w ujęciu „żartownisiów” skontaktowały się z policją.