Od kwietnia LOT wystartuje z lotniska w Newark

Polacy w Kanadzie Top News paźd 4, 2016 at 4:00 pm

zz lot1Polskie Linie Lotnicze LOT informują, że ruszyła sprzedaż biletów na nowe połączenie z Newark w Stanach Zjednoczonych do Polski. 

Bezpośrednie rejsy zainaugurowane zostaną 28 kwietnia 2017 roku. Połączenia będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki.

- Newark to jedno z najważniejszych lotnisk dla Polonii mieszkającej na wschodnim wybrzeżu USA. (…) Po latach przerwy, możemy ponownie uruchomić to połączenie i zapewnić naszym rodakom najbardziej komfortowe przeloty do Polski – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Spółka przestała latać do Newark Liberty International Airport pod koniec października 2012 roku.

Jak dodał Milczarski, Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych w Stanach Zjednoczonych. – Dzięki powrotowi na to lotnisko stajemy się atrakcyjnym przewoźnikiem dla wielu pasażerów, którzy do tej pory jeszcze nie korzystali z naszych usług – podkreślił.

Połączenie z Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwoma klasami podróży – biznes i ekonomiczną. Od sierpnia przyszłego roku rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT business class, LOT premium economy i LOT economy.

Newark Liberty International Airport

Newark Liberty International Airport

Oprócz Newark, LOT lata także na nowojorskie lotnisko JFK. W tym roku po raz pierwszy polski przewoźnik będzie obsługiwał rejsy do tego portu codziennie, także w sezonie zimowym. W sumie dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący do Nowego Jorku będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie, niemal każdego dnia.

Od początku tego roku polski przewoźnik uruchomił 23 nowe kierunki, w tym 17 października ruszy pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do Seulu w Korei Południowej.

LOT zaczął w czerwcu br. zarabiać na lataniu. Po pierwszych pięciu miesiącach linia przewiozła ponad 2 mln pasażerów. Zgodnie z prognozą, na koniec 2016 r. ma ich być ok. 5,5 mln. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 4 mln pasażerów. Spółka szacuje, że na koniec tego roku linia będzie miała zysk na działalności podstawowej (przewozie pasażerów) w wysokości ponad 125 mln zł.

W nowej strategii do 2020 roku PLL LOT zakłada m.in. przewiezienie ponad 10 mln pasażerów rocznie, posiadanie 70 samolotów, w tym 16 dreamlinerów, zatrudnienie ok. 1400 osób (400 nowych pilotów i ponad tysiąc członków personelu pokładowego), rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji. Linia ma być rentowna i mieć 25-proc. udział na polskim rynku, a do 2025 roku powinien on wynieść ponad 30 proc.