Spacer w koronach drzew

Gdzie na weekend paźd 11, 2016 at 6:10 pm

timber

 

Treetop Trekking w parku Heart Lake Conservation Area w Brampton.

Treetop Trekking jest liderem podniebnych zabaw, w tym także zip-lining, we wschodniej części Kanady. Wszystko zaczęło się w 2001 w Quebec’u dzięki francuskiemu wizjonerowi Jean-Marie Bevillard, który postanowił spełnić swoje marzenie i wybudować pierwszy park rozrywki w koronach drzew w Kanadzie, wzorowany na tym z rodzinnego Grenoble . Po otwarciu czterech kolejnych parków w Quebec’u przyszedł czas na Ontario. W naszej prowincji do tej pory powstało pięć parków – w Barrie, Brampton, Huntsville, Ganaraska (między Peterborough i Port Hope) oraz w Stouffville, gdzie, specjalnie z myślą o młodszych dzieciach, powstała uproszczona wersja parku – Treewalk Village. To bez wątpienia najbardziej ekscytująca przygoda na otwartym powietrzu, jakiej możecie zakosztować  w GTA tej jesieni, oczywiście w super bezpiecznej, sprawdzonej, nadzorowanej przez wykwalifikowany personel, formie. Jak zapewnia ekipa Treetop Trekking – między ekscytacją a zen. Do wyboru jest kilka opcji:

1. Zip line i podniebne zabawy (Zip Line Aerial Game). Czas trwania: 3h. Największa, najbardziej kompleksowa i atrakcyjna trasa parku. Zawieszone mosty, huśtawki Tarzana, ruchome, drewniane bele, małpi gaj, mosty linowe i zjazdy na zip-lines. Trasy dostępne w różnych stopniach zaawansowania, tak dla początkujących, jak i zaawansowanych amatorów podniebnych ewolucji wspinaczkowych. Sesja przygotowawcza (zasady bezpieczeństwa) nie jest wliczana w czas trwania całej przygody (tej ani żadnej innej). Bilety indywidualne w cenach (plus tax): dorośli (16+) $59.99, młodzież (12-15) $49.99, dzieci (9-11) $49.99. Dla rodzin, większych grup, szkół, kolonii i harcerzy przewidziano zniżki. Studenci płacą $51.99. Do zabawy za niewielką dopłatą dodać można także Samotny lot czapli modrej (Great Blue Heron Stand Alone Zip Line)  lub Trasę obserwacyjną myszołowa rdzawosternego (Red-Tailed Hawk). 

2. Samotny lot czapli modrej (Great Blue Heron Stand Alone Zip Line) – Cena: $24.99 (plus tax). Po krótkim kursie zasad bezpieczeństwa, w kasku i uprzęży wspinaczkowej, przygoda zaczyna się serią drabinek i ruchomych pomostów, którymi należy się wspiąć w korony drzew na platformę. Stąd rozpoczyna się lot (długość przelotu to 1000 stóp! Czyli ponad 300m) nad jeziorem Heart. Tu, przy dobrze już podkręconej adrenalinie, czeka nas znów trawersowanie serii mostów, a następnie powrotny lot nad jeziorem. Podwójny zip-lining i wyprawa przez małpi gaj dostępna jest dla wszystkich powyżej 9 roku życia, (wzrost minimum 4’7”).

3. Trasa obserwacyjnamyszołowa rdzawosternego (Red-Tailed Hawk Observation Course) – najnowsza atrakcja parku, wdrożona w tym roku, to godzinna wycieczka w koronach drzew ze spektakularnymi widokami na jezioro Heart. Cena: $29.99 (plus tax). Idealna opcja dla tych, którzy nie lubią latać i nie potrzebują najmocniejszej dawki adrenaliny. Po krótkim wprowadzeniu w tematy bezpieczeństwa, spacer wiedzie przez stabilne pomosty zawieszone wysoko (do 60 stóp) w koronach drzew, do kolejnych platform obserwacyjnych. Trasa ta nie zawiera zjazdów na zip-line i jest mniej wymagająca fizycznie od sztandarowej Zip Line and Aerial Game Treks, wymaga jednak kasków ochronnych, uprzęży do wspinaczki oraz asysty przewodnika. Minimalny wiek 9+ oraz przynajmniej 4 osoby w grupie.

bynight4. Nocne spacery (Night Treks). Czas trwania 3h. Cena $64.99 (plus tax). Przeżyjesz tę samą, niesamowitą przygodę, którą oferuje trasa Zip line i podniebne zabawy (Zip Line Aerial Game), tyle że nocą, przy świetle latarki i gwiazd. Wyprawa zaczyna się pół godziny przez zmierzchem, minimalny wiek uczestników to 14 lat, wymagana ilość osób w grupie: minimum 8.

5. Rajd z GPS-em (GPS Rally) to opcja dla tych, którzy cierpią na lęk wysokości, ale wciąż lubią się dobrze bawić. Zamiast mapy nawigacja elektroniczna i wyścig w poszukiwaniu skarbów, dobrze ukrytych na terenie parku, rozwiązywanie zagadek, szukanie wskazówek. Współczesne podchody w cenie  $13.27 (plus tax). Istnieje możliwość dopasowania scenariusza zabawy do potrzeb rodziny, dzieci szkolnych lub grupy korporacyjnej. Maksymalna ilość osób w grupie: 30, minimalna:-)

W przypadku wszystkich atrakcji konieczna jest wcześniejsza rezerwacja oraz pełna płatność kartą kredytową przy grupie poniżej dwudziestu osób. Tel. 855-552-0090. Można wykupić karnety na cały sezon (w tym roku dorośli płacili jedynie $199 (plus HST) za nieograniczony wstęp do parku oraz wliczone w pakiet dodatkowe promocje i zniżki; dzieci i młodzież mniej), a także gift cards, urządzić w parku urodziny czy zorganizować imprezę firmową. 15% mniej płacą członkowie CAA, policjanci, strażacy, sanitariusze oraz służby wojskowe. Dla żądnych maksymalnego wymiaru wrażeń stworzono opcję łączenia wszystkich atrakcji, można więc raz a dobrze, zainwestować w cały pakiet. Polecamy miłośnikom aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu, dobrej zabawy, adrenaliny, lubiącym wyzwania i urok jesienniejących lasów.

C

Sezon trwa od wczesnych dni kwietnia do końca października. Latem park w Brampton otwarty jest siedem dni w tygodniu, w październiku we wszystkie dni poza poniedziałkiem i środą (dla dużych grup możliwość korzystania z atrakcji także w dni zamknięte dla indywidualnych użytkowników). Park będzie otwarty dla wszystkich odwiedzających w poniedziałkowe Święto Dziękczynienia (10 października).Pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji! Natomiast w niedzielę, 16 października odbędzie się doroczne wydarzenie dobroczynne Wspinaj się po coś (Climb for Cause), kiedy to 50% dochodów z kasy zostanie przeznaczone na potrzeby Ronald McDonald House Charities Torotno. Treetop Trekking Brampton znajduje się na terenie Heart Lake Conservation Area, Adres:  10818 Heart Lake Road, Brampton, ON. Toll Free: 855-552-0090, Tel: 905-970-0090, Email: [email protected]. Bardziej szczegółowe informacje na: http://treetoptrekking.com/en/brampton/ Dojazd: Hwy 410 na północ w kierunku Brampton. Zjazd z autostrady na Sandalwood Parkway, w lewo na pierwszych światłach. Za wiaduktem, którym przejeżdżamy nad autostradą, pierwsza w prawo w Heart Lake Rd. Tu zaczyna się Heart Lake Conservation Area, a  dobrze widoczne znaki prowadzą do parku Treetop Trekking. Udanej zabawy!

/kc/

Treetoptrekkingzip DSC_0239