W meteorycie znaleziono mikroorganizmy

Kanada Top News paźd 11, 2016 at 4:00 pm

zz meteorNaukowcy ontaryjscy wydobyli fragment ciała niebieskiego z lodowca St. Thomas. Meteoryt spadł na ziemię tej wiosny. 

Wstępna analiza wyników wykazała fantastyczne wyniki. Okazało się, że w kawałku pochodzenia kosmicznego ukryte są organizmy żywe, należące do gatunków nieznanych nauce.

O odkryciu poinformował prof. Peter Brown, dyrektor Ośrodka Badań Meteorytów (Meteor Astronomy) w Ontario.

Upadek ciała niebieskiego, odnotowano w marcu br. Badacze, który ruszyli na poszukiwania, odnaleźli fragmenty obiektu i przewieźli je do laboratorium.

Okazało się, że meteoryt zawiera mikroskopijne rowki, które mogą być oznaką aktywności wymarłych miliony lat temu mikroorganizmów. Nie jest to pierwsze tego typu znalezisko – podobne ślady znaleziono w innych pozostałościach, spadających z nieba.

Zakłada się, że może to być ślad życia na Marsie. Uwolniona po kosmicznej kolizji miliony lat temu skała podróżowała w przestrzeni przed upadkiem na Ziemię. Wydarzyło się to, zdaniem ekspertów, kiedy Mars był planetą pełną życia.

Badacze z Western Astronomy opublikowali ostatnio na YouTube zapisy upadku rozpalonego meteorytu, jaki zaobserwowano nad Georgian Bay 7 października. Miał wielkość piłki do koszykówki, zaobserwowany został na pułapie 45 km nad ziemią przez kamery umieszczone w Algonquin Park (patrz filmiki poniżej).