Z tym smartfonem nie polecisz

Kanada Series Top News paźd 16, 2016 at 3:45 pm
Jonathan Wong z marketingu Samsung’a prezentuje jedną z opcji Note 7 - skaner tęczówek.

Jonathan Wong z marketingu Samsunga prezentuje jedną z opcji Note 7 – skaner tęczówek.

Transport Canada oraz Departament Transportu USA wprowadziły w sobotę całkowity zakaz zabierania do samolotów, zarówno w komunikacji krajowej, jak i w połączeniach międzynarodowych, smartfonów Samsung Galaxy Note 7. Pasażerowie z tymi telefonami nie są wpuszczani na pokład.

Decyzja ta wiąże się z udokumentowanymi przypadkami zapalania się urządzeń tego typu. W Stanach odnotowano ich około stu.

- Telefon ten uznajemy za “zakazany niebezpieczny materiał” - oświadczył amerykański resort transportu i podkreślił, że pasażerowie, którzy złamią zakaz, będą karani. Galaxy Note 7 nie tylko nie  wolno wnosić ze sobą na pokład samolotu, ale także przewozić w bagażu nadanym. Zakazane jest także wysyłanie smartfonów tego typu frachtem lotniczym.

Już wcześniej wiele linii lotniczych zakazało wnoszenia tych smartfonów na pokład samolotów, a inne poleciły ich bezwzględne wyłączenie podczas lotu.

Na początku września, zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek Galaxy Note 7, Samsung ogłosił, że wycofuje model ze sprzedaży, gdyż niektóre telefony zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotowała urządzenia zastępcze dla klientów, którzy nabyli wadliwy model. Okazało się jednak, że również zastępcze telefony są wadliwe.

zz samsung2Południowokoreański koncern ogłosił akcje serwisowe, które na całym świecie objęły ponad 2,5 mln smartfonów. Na początku Samsung tłumaczył, że problem z przegrzewaniem się smartfonów był spowodowany drobnym błędem podczas procesu produkcyjnego baterii. Jednak w przypadku wymienionych w trakcie akcji telefonów przyczyna przegrzewania się telefonów pozostaje nieznana.

Koncern Samsung Electronics poinformował w piątek, że zakończenie produkcji i akcje serwisowe smartfonów Galaxy Note 7 będą kosztować firmę co najmniej 5,3 mld dolarów. Zapewnił jednocześnie, że ma środki na pokrycie strat.

Galaxy Note 7 był jednym z najdroższych smartfonów na rynku, a Samsung zastosował w nim wiele nowoczesnych technologii.

Samsung uruchomił specjalną stronę internetową (TUTAJ)  oraz wydzielony numer telefoniczny (1-844-365-6197) dla wszelkich klientów mających pytania w związku z wadliwym smartfonem.