Google przejął FameBit (dzieło dzieci polskich imigrantów)

Rynek Top News paźd 18, 2016 at 12:14 pm

zz fame4 zz fame5Google ogłosił o nabyciu platformy technologicznej FameBit, która służy łączeniu twórców wideo z marketingiem, który chciałby ich wesprzeć poprzez sponsorowanie lub płatne promocje.

Transakcja ta, której warunki finansowe nie zostały ujawnione może być ważnym krokiem dla należącego do Google serwisu YouTube (najpopularniejszej “telewizji” świata), gdzie zarabianie poprzez prezentowanie swojej twórczości wciąż pozostaje dużym problemem – nie tylko dla YouTube jako firmy pośredniczącej, ale także dla indywidualnych twórców tam publikujących.

zz google1

Poprzez nabycie FameBit, YouTube może stać się bardziej konkurencyjny w stosunku do sieci wielokanałowych, ale nie tylko o to chodzi. FameBit pozwala bowiem najróżniejszym twórcom, niezależnie od ich rangi, na bezpośredni kontakt biznesowy z wieloma branżami, z sieciami wielokanałowymi włącznie.

zz fame2

Platforma FameBit powstała w Los Angeles z pomocą start-upu Science, Inc. Jej założycielami są dzieci polskich imigrantów w Kanadzie – David Kierzkowski i Agnes Kozera.

Agnes Kozera

Agnes Kozera

zz david

David Kierzkowski

Warto dodać, że matką Davida jest znana w Polonii kanadyjskiej pisarka Jolanta Kierzkowski.

FameBit współpracuje obecnie z ponad 9 tysiącami YouTuberów (mających w sumie 350 mln subskrybentów), a połączonych z 1250 branżami.

zz fame1