Air Canada Rouge: z Toronto do Berlina

Rynek Top News paźd 19, 2016 at 12:30 pm

zz rougeTanie linie Air Canada Rouge uruchomią bezpośrednie połączenie z Toronto do Berlina. Nowe połączenie długodystansowe znajdzie się w ofercie przewoźnika w okresie od 1 czerwca do 8 października 2017 roku.

Loty z lotniska Berlin-Tegel do Toronto będą odbywać się 4 razy w tygodniu – we wtorki, środy, piątki i niedziele. Samoloty do Toronto będą startować zawsze o godz. 14:15 z lądowaniem w Toronto o godz. 17:00 czasu ontaryjskiego. Z kolei loty powrotne z Toronto będą odbywać się w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 22:30 z przylotem na lotnisko Berlin-Tegel o godz. 12:35 następnego dnia. Loty będzie obsługiwać Boeing 767-300ER, na którego pokładzie mieści się 282 pasażerów.

Linie Air Canada Rouge z siedzibą w Montrealu, rozpoczęły działalność w 2012 roku, obsługując cele turystyczne w ramach sieci Air Canada. Przewoźnik ten obecnie obsługuje lotniska w Ameryce Północnej i Południowej, na Karaibach, w Japonii i w Europie. Klienci mają do wyboru klasę Premium i klasę Economy. Usługa Premium Rouge obejmuje dwie bezpłatne sztuki bagażu do 32 kilogramów każda, pierwszeństwo przy odprawie, dostęp do Maple Leaf Lounge na wybranych lotniskach, komfortowe siedzenia z oparciem oferującym szereg możliwości regulacji, przestrzeń na nogi zwiększoną o maksymalnie 18 centymetrów oraz dostęp do systemu Inflight Entertainment na bezpłatnie udostępnionym iPadzie.

Pasażerom klasy Economy oferowane są wygodne, acz wąskie i stosunkowo ciasne siedzenia. Za niewielką dopłatą można jednak zwiększyć przestrzeń na nogi o maksymalnie 13 centymetrów (Rouge plus).

Usługi dla pasażerów obu klas obejmują: bezpłatną rezerwację miejsca, zbieranie punktów Frequent Flyer Miles w ramach programów Air Canada Altitude i Miles & More oraz dostęp do systemu Inflight Entertainment za pośrednictwem aplikacji Air Canada i darmowe posiłki podczas lotu.