Bez obaw, to tylko ćwiczenia!

Lokalnie Series Top News paźd 23, 2016 at 10:00 am

aainwazja3

Niepoinformowani mieszkańcy Toronto mogli pomyśleć, że wojska inwazyjne atakują miasto.

Uzbrojeni w karabiny, w pełnym rynsztunku dziesiątki rezerwistów w sobotę szturmem zdobywały brzegi Toronto, przekształcając nabrzeża w pole bitwy.

To członkowie 32 Combat Engineer Regiment wylądowali w trzech miejscach wzdłuż jeziora Ontario w ramach ćwiczeń stosowanych operacjach zagranicznych lub w nagłych na terenie kraju.

aainwazja2Desant żołnierzy odbył się w Sunnyside Park, Kazimierz Gzowski Park i Hanlan Point Beach. Całą akcję osłaniali torontońscy policjanci, którzy informowali przechodniów, że wojskowa akcja nie jest skierowaną przeciw nim inwazją miasta.

Mimo to w Internecie pojawiły się tweety kojarzące inwazję Toronto z akcją przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA. Niektórzy twitterowcy wyrażali nawet przypuszczenie, że Kanada stanie się 51 stanem tego kraju.

Żołnierze z 32 Combat Engineer Regiment służą w wojsku w niepełnym wymiarze czasu pracy. W komunikacie prasowym dowództwo pułku stwierdziło, że torontońskie sobotnie ćwiczenia miały pomóc doskonalić żołnierzom swoje umiejętności w środowisku miejskim.