Naukowcy: „To sygnały od obcych cywilizacji”

Kanada Top News paźd 27, 2016 at 4:00 pm

zz alien3Do przełomowego odkrycia doszło na Uniwersytetu Laval w Quebecu. Dwóch naukowców donosi bowiem o „dziwnych sygnałach z gwiazd”. Ich zdaniem, anomalie te są efektem działania obcych, którzy chcą się z nami skontaktować.

Astrofizycy E.F. Borra i E. Trottier obserwowali zachowanie 2,5 mln gwiazd, z których 234 zachowywały się zgoła inaczej niż reszta. Doszli więc do wniosku, że ich badania nad gwiazdami doprowadziły ich do odkrycia sygnałów słanych przez obce cywilizacje.

Jak oświadczyli, grupa tych gwiazd wysyła nietypowe sygnały, których nie można przypisać ich naturalnemu zachowaniu. Te zaś pasują do przewidywanego wcześniej przez naukowców modelu sygnału, który mógłby pochodzić od obcych.

 – Uznaliśmy, że wychwycone przez nas sygnały mają dokładnie identyczny kształt z tym przewidywanym przez nas w poprzedniej publikacji i potwierdzają naszą hipotezę. Fakt, że odnajdujemy je wyłącznie w wąskiej i skoncentrowanej grupie gwiazd, także przemawia na korzyść naszej hipotezy – komentował Borra.

W sprawie głos zabrała organizacja, która zajmuje się badaniem i poszukiwaniem kosmicznych cywilizacji – Breakthrough Listen. Choć członkowie organizacji (którą wspiera Stephen Hawking czy Mark Zuckerberg) są zdania, że wyniki badań naukowców z Quebecu są „obiecujące”, to są raczej sceptyczni, co do teorii, jakoby sygnały pochodziły od obcych.

 – Niezwykłe twierdzenia wymagają niezwykłych dowodów – podkreślono w oświadczeniu Breakthrough Listen.

zz alien2

Więcej na ten temat: TUTAJ.