Wyszukiwarka lepsza od Google?

Rynek Top News paźd 28, 2016 at 4:00 pm
Anmol Tukrel

Anmol Tukrel

Anmol Tukrel, 16-letni Hindus mieszkający w Kanadzie udowodnił, że wszystko można ulepszyć i stworzył wyszukiwarkę lepszą od Google.

Przygotowanie algorytmu, który aż o 47% lepiej niż Google radzi sobie z wyszukiwaniem informacji, zajęło nastolatkowi kilka miesięcy planowania i zaledwie 60 godzin programowania.

Potęga przygotowanej przez niego wyszukiwarki tkwi w systemie dobierania treści, co odbywa się na podstawie upodobań użytkownika. Oczywiście narzędzie Google również korzysta z takich informacji, jednak kod Kanadyjczyka jest znacznie dokładniejszy i szybszy.

Sam Tukrel jest bardzo zadowolony z wyników, jakie udało mu się osiągnąć, a jego praca uczestniczyła w Google Science Fair. Jest to ogólnoświatowy konkurs dla uzdolnionych studentów w wieku 13-18 lat. W tym roku zwyciężyła na nim rówieśnica Tukrela, również pochodząca z Indii – 16-letnia Kiara Nirghin.

Jest pewne, że 16-latek zostanie dostrzeżony przez ludzi z Google, a najpopularniejsza wyszukiwarka zostanie wzbogacona o nowe możliwości, które opracował w domowym zaciszu Anmol.

zz google3