Lotnisko Chopina zmienia rozkład lotów

Nowości Series Top News list 2, 2016 at 4:00 pm

zz chopinZmiany w rozkładzie lotów z Lotniska Chopina w Warszawie. Na okres zimowy przewoźnicy zawieszają loty do typowo wakacyjnych miejscowości, otwierają za to nowe połączenia.

PLL LOT poleci do Toronto nie trzy, a 6 razy w tygodniu. Ponadto zwiększy liczbę lotów do Chicago i Nowego Jorku z czterech do 7 tygodniowo.

Z rozkładu znikają połączenia m.in. do Alghero, Alicante, Bejrutu, Burgas, Korfu, Popradu, Warny, Splitu i Szyman.

Przewoźnicy zwiększają częstotliwość lotów na trasach całorocznych. W sezonie zimowym z Lotniska Chopina w Warszawie będzie można polecieć do 100 miast.

Od 17 grudnia WizzAir wznawia zimowe loty do Grenoble, Werony i Turynu. 10 grudnia węgierski przewoźnik uruchomi nową trasę do Ejlatu w Izraelu.

Linie lotnicze Aegan przejmą obsługę połączenia do Aten, które z kolei zawieszą PLL LOT.

zz chopin2PLL LOT zwiększą za to liczbę lotów do Chicago i Nowego Jorku z czterech do 7 tygodniowo. Do Toronto w Kanadzie LOT poleci nie trzy, a 6 razy w tygodniu.

Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT, wymienia trasy, na których LOT zimą poleci częściej:

W sumie w sezonie zimowym częściej niż w ubiegłym roku polecimy w ponad 30-stu obsługiwanych kierunkach na całym świecie. Więcej rejsów będzie do Tel Awiwu, Kijowa, Hamburga, Pragi, Genewy, Monachium, Amsterdamu, Zagrzebia, Zurychu, Erywania, Barcelony, St. Petersburga czy Bukaresztu. Wzrośnie także liczba oferowanych połączeń na rejsach krajowych, w tym z Warszawy do Szczecina, Wrocławia i Krakowa.

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce i główne lotnisko PLL LOT.

W 2015 roku skorzystało z niego 11,2 mln pasażerów. Od stycznia do końca września br. lotnisko obsłużyło już blisko 9,7 mln podróżnych.