Atak nożownika w szkole w Abbotsford

Kanada Series Top News list 3, 2016 at 1:00 pm
Uczennica, która nie przeżyła - 13-letnia Letisha Reimer

Uczennica, która nie przeżyła – 13-letnia Letisha Reimer

W liceum w Abbotsford w B.C. doszło do ataku przy pomocy noża na dwie uczennice. Obie zostały ranne, jedna nie przeżyła.

Do tragicznego w skutkach zajścia doszło we wtorek po południu w Abbotsford Senior Secondary School. Policja jest jednak wyjątkowo wstrzemięźliwa w ujawnianiu szczegółów zajścia.

Wiadomo jedynie, że aresztowano sprawcę. Jest nim 21-letni mężczyzna, Gabriel Brandon Klein, który nie był uczniem tej szkoły i nie miał z nią powiązań. Prawdopodobnie jest chory umysłowo.

Kiedy doszło do brutalnego ataku, nauczycielom udało się zatrzymać napastnika, a inni uczniowie udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Flagi w szkole opuszczono do połowy masztów

Flagi w szkole opuszczono do połowy masztów

Dwie dziewczyny zostały przewiezione do szpitala, gdzie 13-letnia Letisha Reimer dzisiaj zmarła. Druga uczennica z ranami kłutymi wciąż przebywa w szpitalu.

Według policji na internecie zostało umieszczone wideo przedstawiające cały atak. Policja zwróciła się z apelem do młodzieży o nie dzielenie się filmikiem z szacunku dla rodzin ofiar.

Szef policji Bob Rich stwierdził, że choć nie wiadomo do końca co się właściwie wydarzyło, to jest zaskoczony tym, jak profesjonalnie zareagowali na atak pracownicy szkoły.

- Wierzę, że dzięki ich szybkiej i zdecydowanej akcji uniemożliwiona została jeszcze większa tragedia - powiedział.

Uczennica, która nie przeżyła – 13-letnia Letisha Reimer