Dąbrowski: zarobię największe pieniądze w karierze

Polacy w Kanadzie Series Top News list 4, 2016 at 1:00 pm
Norbert Dąbrowski

Norbert Dąbrowski

10 grudnia w Montrealu polski bokser Norbert Dąbrowski (19-5-1, 7 KO) stanie naprzeciw Eleidera Alvareza (20-0, 10 KO), który w przyszłym roku chce zaatakować pas WBC wagi półciężkiej dzierżony przez Adonisa Stevensona. Starcie z Polakiem ma być dla niego ostatnim testem przed zbliżającym się wyzwaniem.

Polak zdaje sobie sprawę z tego, że staje przed wielką szansą. Oferta walki z Kolumbijczykiem miała sens czysto sportowy, ale też finansowy. Dąbrowski wyznał bowiem, że zarobi w Kanadzie największą wypłatę w karierze.

- Alvarez to bardzo dobry zawodnik. Jest szybki i dynamiczny. W głowie jest tylko chęć zwycięstwa, ale zdaję sobie sprawę, że będzie niezwykle ciężko. Nawet w przypadku porażki będę chciał pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie i pokazać na co mnie stać. To będzie najlepsza wypłata w mojej karierze. Mam nadzieję, że nie będzie ostatnią i będą jeszcze po tym pojedynku ciekawe propozycje. Tylko czekałem na taką propozycję. To jest szansa, która może się już nigdy nie powtórzyć – powiedział leworęczny Dąbrowski, przezywany ”Norasem”, który w swoim ostatnim występie sprawił spora niespodziankę, pokonując na punkty faworyzowanego Marka Matyję. W poprzednich tegorocznych startach przegrał z Pawłem Stępniem i zremisował z Jordanem Kulińskim.