Strona urzędu imigracyjnego padła po wygranej Trumpa

Kanada Top News list 9, 2016 at 12:30 pm

zz trump1Najwyraźniej nie wszyscy Amerykanie są zadowoleni z wyników wyborów. Wielu z nich, w tym znani celebryci, zapowiadali w mediach społecznościowych, że jeśli Donald Trump wygra wybory zdecydują się na emigrację. Wśród nich m.in. Lena Dunham, Bryan Cranston, Cher czy Stephen King.

Wygląda na to, że nie żartowali. W nocy z wtorku na środę strona Citizenship and Immigration Canada padła po tym, jak zbyt wiele osób chciało się dowiedzieć, jak wyglądają zasady wyemigrowania do tego kraju.

Kanada na swoim oficjalnym Twitterze zareagowała już w charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób pisząc:

W Kanadzie imigranci zachęcani się do zabierania ze sobą swojego dziedzictwa kulturowego i dzielenia się nim z innymi mieszkańcami.

Podobny ruch na stronie kanadyjskiego urzędu imigracyjnego zapanował po zeszłorocznych wyborach w Wielkiej Brytanii i letnim przegłosowaniu Brexitu.

Serswis www.immigration.ca to strona informująca o warunkach emigracji z USA do Kanady. Od 1994 roku dawał wskazówki dotyczące życia i pracy w Kanadzie tym, którzy chcieliby się do tego kraju przenieść.

Napływające dane z wyborów w USA nie tylko zablokowały dostęp do strony, ale też wywołały szok na giełdach.

Amerykański indeks Dow Jones na kontraktach krótkoterminowych spadł o ponad 750 punktów. Dla porównania dzień po 11 września i ataku na WTC stracił 690 punktów. Traci także dolar, meksykańskie peso i ropa brent. Zyskuje natomiast złoto.