Policjant skazany za napaść seksualną podczas kontroli drogowej

Lokalnie Series Top News list 18, 2016 at 6:00 am
Skazany policjant

Skazany policjant

Oficer policji z regionu York został skazany za napaść seksualną na kobietę, którą zatrzymał do kontroli drogowej podczas patrolu w Markham.

34-letni Young Min Von Seefried został uznany winnym przez sąd w Newmarket ale sentencja wyroku w jego sprawie zostanie ogłoszona w dalszym terminie.

Do incydentu doszło 4 stycznia 2015 roku około 4:30 nad ranem, kiedy funkcjonariusz zatrzymał na drodze 21-letnią kobietę z Chin, studiującą w Kanadzie.

Von Seefried stwierdził w sądzie, że do zatrzymania doszło, kiedy policjant dostrzegł, że Mercedes Benz którym jechała – ma inny kolor niż w rejestracji pojazdu. Samochód należał do mężczyzny, który go prowadził. Kiedy policjant zaczął rozmawiać z kierowcą i jego pasażerką, uznał – jak twierdzi – że może mieć do czynienia z przymuszaniem do prostytucji. W związku z tym zabrał pasażerkę do swojego radiowozu aby tam ustalić, czy przebywała w towarzystwie mężczyzny ze swojej własnej woli.

Według aktu oskarżenia, oboje znaleźli się na tylnym siedzeniu policyjnego samochodu, a policjant zaczął całować i pieścić kobietę oraz nakłaniał do “innej czynności seksualnej”.

Po tym fakcie kobieta złożyła skargę Special Investigations Unit, a po kilku miesiącach zdecydowano się postawić policjantowi zarzuty.

Von Seefried zaprzecza przebiegowi zdarzeń opisanemu w akcie oskarżenia ale przyznał, że zapisał sobie jej telefon, i że dzwonił do niej dwukrotnie tego samego dnia.

Sędzia sądu w Nemarket uznał linię obrony i tłumaczenia policjanta za całkowicie pozbawione sensu.

Skrytykował również postawę policjantów przyjmujących skargę od chińskiej studentki za “poważne naruszenie podstawowych procedur.”

Von Seefried, żonaty ojciec dwojga dzieci, pracował w policji od roku 2006.

“To bardzo rozczarowujące, że jeden z naszych oficerów został oskarżony i skazany za przestępstwo kryminalne” stwierdził szef policji regionu York, Eric Jolliffe, w wydanym komunikacie.

Dodał, że Von Seefried będzie zawieszony w swoich obowiązkach ale nie pozbawiony płacy dopóki w pełni nie zakończy się postępowanie sądowe. Dochodzenie w jego sprawie prowadzi również policyjne Biuro Standardów Zawodowych.